Tipy na dobrý silvestrovský film

Ak vás viac ako veľkolepý galaprogram či zostrihy silvestrovských šou minulosti zaujme dobrý film, na Silvestra by ste sa nudiť nemali. Prím majú, ako inak, komédie.

31.12.2013 09:00
rowan atkinson Foto:
Prázdniny Pána Beana: 17.05, Joj
debata (1)

Prázdniny Pána Beana: 17.05, Joj

Legendárny britský komik Rowan Atkinson alias Mr. Bean sa v roku 2007 opäť vrátil na veľké plátno. Tentoraz si razí cestu priamo na slnečnú francúzsku riviéru, kde sa okolo neho ako obvykle strhne lavína zmätkov, absurdít a nedorozumení. Všetko vyvrcholí na tom najlepšom možnom mieste – na slávnom filmovom festivale v Cannes. Okrem Atkinsona sa v komédii objavia aj francúzsky herec Jean Rochefort či Willem Dafoe, ale v jednej z menších úloh aj český herec Karel Roden.

„Marečku, podejte mi pero!“: 16.05, Markíza

Nesmrteľná československá komédia z roku 1976 sa na televízne obrazovky vracia vždy vtedy, keď je príležitosť na pohodu, relax v kruhu blízkych a možno aj trochu spomínania na časy dávno minulé. Hlavný hrdina v podaní Jiřího Sováka sa musí na staré kolená vrátiť do školskej lavice, čo mu spôsobí nemálo starostí. Kritickými sa ukážu byť najmä jeho nedostatky pri porovnávaní so školskými úspechmi jeho syna, a tak otcova autorita začína rýchlo upadať.

Čierna mačka, biely kocúr: 20.00, Dvojka

Poriadne hlučná a neveľmi dobrovoľná cigánska svadba, navyše na temperamentnom Balkáne, to je len zlomok toho, čo sa na nič netušiaceho diváka vyvalí z hudobnej komédie Emira Kusturicu z roku 1998. Všetko sa začína jednou lžou a stretnutím dvoch starých priateľov. Neuveriteľné postavičky a ich divoké vzťahy dopĺňa vynikajúca živelná hudba – aj pre ňu mnohí považujú film Čierna mačka, biely kocúr za jednu z najlepších európskych komédií všetkých čias.

Cesta do Ameriky: 12.00, Dajto

Americkému komikovi Eddiemu Murphymu sa v minulosti niekoľko komediálnych filmov naozaj podarilo. Patrí k ním aj táto snímka z roku 1988, v ktorej stvárnil zhýralého, ale dosť naivného afrického princa, ktorý sa vydal na cestu do Ameriky, aby si tu našiel svoju budúcu manželku. Začleniť sa do bežného života, akým afroamerická komunita v New Yorku žije, sa ukáže byť pre neho viac ako ťažké. V menších úlohách sa vo filme objavia aj Samuel L. Jackson či Cuba Gooding Junior.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #zábava #filmy #Silvester #Marečku #podejte mi pero