Banášová vlastný talent hľadá a tvrdí, že za plačúce deti môžu rodičia

Moderovala najpopulárnejšie televízne projekty a zaradila sa k najúspešnejším tváram televíznej obrazovky. Z obrazu nezmizla, no tentoraz sa vrátila ako porotkyňa v populárnej šou Slovensko má talent. Adela Banášová.

06.10.2008 07:30
Adela Banášová Foto:
Moderátorka Adela Banášová.
debata

„Mám za sebou päť projektov, ktoré boli veľmi podobné. Každý človek túži vo svojej práci sa niekam posunúť a ja nie som výnimkou. Slovensko má talent beriem ako príležitosť a vítanú zmenu,“ hovorí Banášová na margo novej „profesie“. O stratu popularity sa neobáva, ani po ďalšej sláve netúži.

„Obdobie Superstar a Let´s Dance, počas ktorého som zažívala asi najväčšiu popularitu, sa skončilo. Ale to je dobre, našla som cestu práve v tomto projekte – je to dobrá medzistanica a dúfam, že aj za ňou bude nasledovať niečo zaujímavé,“ uvažuje sympatická plavovláska, ktorú televízny projekt spojil so spevákom Paľom Haberom a hercom a moderátorom Janom Krausom. „Obaja sú veľmi milí, sympatickí a ľudskí,“ vyratúva pozitíva na adresu spoluporotcov. „Navonok pôsobia možno pragmaticky, ale vo vnútri sú veľmi citliví. Mám ich jednoducho rada,“ prezrádza Banášová.

A bráni svojich kolegov aj pri téme, ktorá ovládla médiá v posledných týždňoch – kde sú hranice na televíznej obrazovke? Má televízia zverejňovať zábery plačúcich detí, ktoré vypípala porota pred „celým Slovenskom“? „Žiadnemu dieťaťu sme nepovedali nič negatívne a po prvej skúsenosti sme už ani nestláčali ´x-ká´. No deti sa rozplačú aj keď im niečo vysvetlíte milo, dokonca aj keď postúpili. Pre mnohé z nich je tlak už len stáť pred publikom,“ vysvetľuje Banášová svoj pohľad.

„Ak sa tam nejaké dieťa totálne zrútilo, myslím si, že to je naozaj vina rodičov a nie poroty. Párkrát tam poslali naozaj podpriemerne nadané deti a potom v sebe niesli tú rodičovskú urazenosť,“ pokračuje ďalej. „Neviem, aká matka budem ja. Ale verím, že sa budem tak, ako to robí moja mama alebo môj otec, dívať na svojich potomkov trošku objektívnejšie,“ dodáva moderátorka, ktorá už niekoľko nedieľ na obrazovke vyberá talentovaných Slovákov.

Pri otázke, na čo má talent sama, sa však zarazí. „Asi už strácam schopnosť povedať sama o sebe, v čom vynikám. Už dlhšiu dobu sa totiž k mojej osobe vyjadruje veľa ľudí,“ hovorí Adela. Zamyslí sa, odpoveď stále neprichádza. „Do kelu, ja neviem, v čom vynikám,“ smeje sa. „Som šikovná v niektorých veciach, to určite. Ak si niekto myslí, že vynikám ako moderátorka, nebudem sa hádať,“ dodáva dáma, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie tváre z obrazovky.

Svoje ďalšie nadanie však pred divákmi starostlivo ukrýva. Banášová maľuje, zatiaľ najmä sama pre seba. „Páči sa mi, ako maľujem. Ale robím to málo, nechce sa mi,“ vysvetľuje. „Dusím v sebe tú kreatívnu Adelu. V poslednom čase idem do práce, potom na francúzštinu, odcvičiť si a prípadne si ešte večer doma pozriem vtipný seriál, ktorý mám na dévedečku,“ vymenúva dôvody, ktoré jej bránia v umeleckej realizácii. Takže existuje šanca, že z Banášovej moderátorky a porotkyne bude Banášová akademická maliarka? „Na jar možno opäť začnem – maľovať, tvoriť,“ sľubuje položartom sama sebe a pohrá sa s vlasmi. Byť zábavná a bezprostredná – na to má rozhodne talent.

Moderátori Martin "Pyco" Rausch a Adela...
+20Tomáš Bezdeda a Adela Banášová
debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy