Jack White bude headlinerom Open'er festivalu

Podujatie, na ktorom vystúpia aj Pearl Jam, The Black Keys, Warpaint či Rudimental, sa bude konať od 2. do 5. júla v meste Gdynia.

04.04.2014 14:00
Album Blunderbuss Jacka Whitea rozhodne nie je... Foto:
Jacka Whitea
debata

Headlinerom poľského festivalu Open'er bude americký hudobník Jack White. Organizátori podujatia, ktoré sa bude konať od 2. do 5. júla v meste Gdynia, to oznámili prostredníctvom oficiálnej webstránky www.opener.pl.

Jack White sa preslávil vo formácii The White Stripes, ktorá vznikla v roku 1997 v Detroite. Jedinou ďalšou členkou bola jeho bývalá manželka Meg White. Debutový eponymný album vydali v roku 1999, po ňom nasledovalo ešte päť štúdioviek: De Stijl (2000), White Blood Cells (2001), Elephant (2003), Get Behind Me Satan (2005) a Icky Thump (2007). Kapela v roku 2011 ukončila činnosť. White je tiež členom kapely The Dead Weather, s ktorou vydal štúdiovky Horehound (2009) a Sea of Cowards (2010). Pôsobí aj vo formácii The Raconteurs, ktorá má v súčasnosti pauzu. Skupina uviedla na trh zatiaľ dva radové albumy, a to Broken Boy Soldiers (2006) a Consolers of the Lonely (2008). Jack White v apríli 2012 vydal debutový sólový počin Blunderbuss, na ktorý by mal 10. júna nadviazať očakávaným albumom Lazaretto obsahujúcim aj skladbu High Ball Stepper.

Účasť na tohtoročnom festivale Open'er už potvrdili interpreti ako Pearl Jam, The Black Keys, Foster the People, Rudimental, Interpol, Warpaint, Haim, The Afghan Whigs, MGMT, Bastille, Foals, Lykke Li, Phoenix, Ben Howard, Earl Sweatshirt, Pusha T, Banks, Darkside, Daughter, Metronomy, Wild Beasts, Julio Bashmore a Tourist.

debata chyba
Viac na túto tému: #festival #Jack White #Pearl Jam #The Black Keys #Open'er festivalu