Hajdu a Luknár: Manželky im robili spoločnosť aj v novom filme

Známi herci a kamaráti Ady Hajdu a Roman Luknár si zahrali v novom slovenskom filme Tango s komármi aj so svojimi manželkami. S nápadom prišiel režisér a producent filmu Miloslav Luther, ktorý za kameru postavil svojho brata, známeho kameramana Igora Luthera. Snímka sa do kín dostane vo štvrtok.

21.01.2009 10:18
Zľava: Ady Hajdu, Miloslav Luther a Roman Luknár Foto:
Zľava: Ady Hajdu, Miloslav Luther a Roman Luknár predstavili film Tango s komármi.
debata

„To je taký vtip. Keďže som poznal obe manželky, tak som si povedal, že by to bolo zaujímavé pre zainteresovaných, taký bonus navyše,“ povedal Luther. Podľa neho však obe manželky spĺňali aj fyzicky aj temperamentom to, čo chcel na plátne mať.

Obaja herci tvrdili, že svoje polovičky nepresviedčali. „My sme mu povedali, s týmto nechceme mať nič spoločné. To musíš vybaviť ty,“ povedal Hajdu. Jeho manželka je manažérka a nechce sa vraj ukazovať v médiách. „Ale keďže má strašne rada Slávove filmy, tak to zobrala,“ vysvetlil Hajdu.  Luknárova manželka, španielska herečka, zase stvárnila jeho bývalú frajerku.

Tragikomédia sleduje príbeh dvoch emigrantov, ktorí prídu po rokoch na Slovensko. Jeden z nich sa potrebuje rozviesť, lebo sa chce znovu šťastne a výhodne oženiť, druhý má na neho dohliadnuť.

O Hajduovi a Luknárovi, ktorí si roku 1989 spolu zahrali aj v Lutherovom filme Chodník cez Dunaj, je známe, že sú dlhoroční kamaráti. Preto je podľa nich prirodzené, že sa im spolu hrá dobre. „Budem radšej hrať s niekým, čo sa 40 rokov nebavím?,“ položil si rečnícku otázku Luknár.

Pre kameramana Igora Luthera, ktorý nakrúcal s mnohými známymi svetovými režisérmi, bol film jeho brata po 40 rokoch prvou možnosťou vrátiť sa do vlasti za prácou. Bratovu ponuku preto prijal, aj keď obvykle točí iné žánre. „Komédia nie je žáner, ktorý som si vybral. Ja som vždy hľadal dramatické scenáre a proste filmy, ktoré dovolia určitú silu obrazu,“ poznamenal.

Jeho brat pritom pri písaní scenára vychádzal aj z vlastných skúseností. „Téma emigrácie ma zaujala, lebo brat bol emigrant od 69. roku, mnohí moji priatelia, moji rovesníci, sú po svete roztrúsení,“ povedal Miloslav Luther. Podľa neho však film nie je len o emigrácií, ale aj migrácii a dobe, v ktorej sa stále všetko mení.

debata chyba