Von Trier a Wajda v Kine Lumière

Bratislavské Kino Lumière pripravilo na jún predĺžený víkend s kontroverzným dánskym režisérom Larsom von Trier. Diváci budú mať tento mesiac príležitosť vidieť aj trilógiu socializmu významného poľského režiséra svetového mena Andrzeja Wajdu.

07.06.2014 16:00
Lars von Trier Foto: ,
Režisér Lars von Trier
debata

Počas víkendu s Larsom von Trier uvádza Lumière niekoľko jeho titulov. V sobotu o 17.45 h to bude snímka Manderlay, druhá časť plánovanej americkej trilógie, v ktorej sa von Trier tentoraz venuje otroctvu. V hlavnej úlohe sa predstaví Bryce Dallas Howardová. O 20.45 h Lumière uvedie diskutovaný film Antikrist (2009), ktorý vzbudil silné vášne už počas svojho uvedenia na festivale v Cannes.

Príbeh manželského páru, ktorý sa so stratou malého syna vyrovnáva na opustenej chate v hlbokých lesoch, totiž ponúka zážitok hraničiaci s fyzickým prežitkom. Charlotte Gainsbourgová získala za stvárnenie hlavnej postavy Cenu pre najlepšiu herečku na MFF v Cannes.

V nedeľu Kino Lumière ponúkne obe časti von Trierovho posledného filmu Nymfomanka, opäť s Charlotte Gainsbourgovou.

Počas júna v Kine Lumière premietnu aj trilógiu socializmu Andrzeja Wajdu. „Svojím zatiaľ posledným filmom Walesa, človek z nádeje (2013), prinášajúcim pohľad na desať rokov života Lecha Walesu, ktorý viedol hnutie Solidarita proti komunistickej vláde a napokon sa stal prvým prezidentom demokratického Poľska, odkazuje Wajda k svojim zásadným drámam Človek z mramoru (1976) a Človek zo železa (1981),“ píšu organizátori.

Človeka z mramoru Lumière uvedie 10. júna, Človeka zo železa 17. júna a Walesu, človeka z nádeje si diváci môžu pozrieť 18., 19. a 24. júna.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #Lars von Trier #Kino Lumiere #Andrzej Wajda