Pozrite si trailer k filmovej novinke režírovanej Angelinou Jolie

Spoločnosť Universal Pictures zverejnila prvý oficiálny trailer filmu Unbroken americkej herečky a režisérky Angeliny Jolie.

13.07.2014 09:00
Angelina Jolie a Louis Zamperini Foto:
Herečka Angelina Jolie na archívnej snímke v spoločnosti Louisa Zamperiniho - vojnového hrdinu a bežca, ktorý strávil dva roky v japonskom zajatí a ktorý zomrel v stredu 2. júla.
debata

Snímka zachytáva životný príbeh nedávno zosnulého olympijského bežca a vojnového zajatca Louisa Zamperiniho, ktorý počas vojny prežil haváriu lietadla a 47 dní strávil na mori v záchrannom člne. Následne ho našli Japonci a dostal sa do zajateckého tábora, kde strávil dva roky. Zažil tam neľudské zaobchádzanie a kruté fyzické týranie. Neskôr ho prenasledovali nočné mory a mal psychické problémy. Nakoniec sa ale obrátil na Boha a svojim trýzniteľom odpustil. Jeho život opísala Laura Hillenbrand v knihe Nezlomený, ktorá vyšla v slovenskom preklade v roku 2012.

Publikácia slúžila ako predloha scenára, na tvorbe ktorého sa podieľali aj Richard LaGravenese, William Nicholson a bratia Joel a Ethan Coenovci. Zamperiniho stvárňuje Jack O'Connell, pričom členmi hereckého obsadenia sú aj Domhnall Gleeson, Garrett Hedlund, Jai Courtney, Luke Treadaway, Alex Russell alebo japonský hudobník Miyavi. Slovenské kiná by mali snímku uviesť začiatkom budúceho roka.

debata chyba
Viac na túto tému: #Angelina Jolie #trailer #Nezlomený