American Horror Story aj s najnižšou ženou sveta

Tvorcovia amerického seriálu American Horror Story obsadili do štvrtej série s podnázvom Freak Show aj najnižšiu ženu sveta, Indku Jyoti Amge. Prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter o tom informoval scenárista Ryan Murphy. Amge sa v pripravovanej sezóne pripojí k herečkám Jessice Langovej, Angele Bassettovej či hercovi Evanovi Petersovi.

15.08.2014 08:00
American Horror Story Foto:
Jessica Lange a Jyoti Amge.
debata

Hoci má Amge dvadsať rokov, meria iba 62,8 centimetra, čím je podľa Guinnessovej knihy svetových rekordov najnižšou ženou sveta. Za jej nezvyčajnú výšku môže rastová anomália zvaná achondroplázia. Účinkovanie v seriáli nebude pre Amge prvou skúsenosťou pred kamerou. V minulosti sa objavila v talkšou Chelsea Lately či v jednej z epizód série dokumentov Bodyshock (2003).

Hororový seriál American Horror Story prinášajú na obrazovky americkej káblovej televízie FX scenáristi Ryan Murphy a Brad Falchuk. Každá séria pritom rozpráva iný samostatný príbeh. Prvá sa odohrávala v dome s pivnicou plnou nebezpečných duchov, druhá v ústave pre psychicky chorých s brutálnymi metódami „liečby“ a dej tretej série sa sústredil okolo spolku čarodejníc. Pripravovaná štvrtá séria sa má zameriavať na obludárium na Floride v roku 1950.

Seriál si od svojho uvedenia pripísal na konto dve nominácie na Zlatý glóbus v kategóriách Najlepší dramatický seriál a Najlepší miniseriál alebo televízny film. Ďalšie tri nominácie si vyslúžila Jessica Lange, pričom hneď prvú z nich sa jej v roku 2012 podarilo premeniť na sošku. V tomto roku seriál jeho tvorcom a účinkujúcim priniesol až 17 nominácií na ceny Primetime Emmy. Štvrtá séria bude mať v USA premiéru v októbri, v našich končinách ho vysielala televízia Prima.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #seriál #najnižšia žena #American Horror Story