V Bratislave nakrúcajú hororovú komédiu Tomáša Mašína

V piatok 29. augusta sa do bratislavských ulíc presunul česko-slovenský filmový štáb, aby tak pokračoval v nakrúcaní hororovej komédie s pracovným názvom Najhorší zločin vo Wilsonove.

31.08.2014 16:00
Jiří Macháček ako Nestyda. Foto:
V hlavných úlohách uvidia diváci a diváčky Jiřího Macháčka
debata

Režisérom je Tomáš Mašín. V hlavných úlohách uvidia diváci a diváčky Jiřího Macháčka, Vojtěcha Dyka, Jana Krausa a Táňu Pauhoufovú. Okrem nich sa v snímke predstavia aj Richard Stanke, Ľuboš Kostelný, Csongor Kassai alebo Boris Hybner. Nakrúcanie v hlavnom meste potrvá až do 3. septembra. Film plánujú uviesť do kín v októbri 2015.

Dej snímky je situovaný do starej Bratislavy, ktorá sa na prelome rokov 1918 a 1919 nazývala Wilsonovým mestom. V starom židovskom gete sa krátko po skončení prvej svetovej vojny odohrá séria mysterióznych vrážd. Mesto, ktoré sa pripravuje na pompézne oslavy pripojenia k USA, ovládne chaos a strach. Začína sa vyšetrovanie, ktorému velí odborník vyslaný priamo prezidentom USA Woodrowom Wilsonom, americký agent Aaron Food (Jiří Macháček). Pri práci mu pomáha Eisner (Vojtěch Dyk). Dvojica sa snaží prísť na to, kto a prečo chce tajomné vraždy ututlať a naviesť ich na falošnú stopu.

Film vzniká podľa scenára Mareka Epsteina, ktorý sa pri písaní inšpiroval poviedkou zo zbierky Lovci & zberači (2006) slovenského autora Michala Hvoreckého. Režiséra Tomáša Mašína scenár zaujal aj preto, že sa v ňom podľa jeho slov kríži tajomstvo a detektívny príbeh v štýle Sherlocka Holmesa s komédiou a vizuálnou poetikou kultových filmov, medzi ktoré patrí napríklad snímka Adéla ješte nevečeřela (1977).

debata chyba
Viac na túto tému: #film #Jiří Macháček #Vojtěch Dyk #Jan Kraus #horor #Najhorší zločin vo Wilsonove #Táňa Pauhoufová