Lukáš Latinák sa ukáže v nových českých filmoch

30.09.2014 15:59
Lukáš Latinák
Lukáš Latinák. Autor:

Slovenský herec Lukáš Latinák sa čoskoro objaví na plátnach kín vo dvoch českých filmových novinkách. V decembri ho fanúšikovia budú môcť vidieť v komédii režiséra Tomáša Svobodu Hodinový manžel, kde stvárňuje Kryštofa, jednu zo štyroch hlavných postáv. „Pôvodne som bol obsadený na malú postavu Slováka, no režisér musel podstúpiť transplantáciu obličky, a tak sa natáčanie presúvalo. Zrazu to už nebol apríl, ale máj, z mája jún a tak ďalej a Honza Budař, ktorý mal túto postavu pôvodne hrať, medzitým už točil so Svěrákom, tak režisér pozval mňa,“ prezradil herec.

Ďalší film, ktorý Latinák momentálne nakrúca, Andílek na nervy v réžii Juraja Šajmoviča ml., uvedú do kín v apríli budúceho roka. „Ďuro ma oslovil po predošlej spolupráci na filme Tady hlídám já. To bolo točené pohľadom psíka, bol to príbeh o dievčatku, ktoré odchádza na výlet na chalupu s rodičmi. Toto je taký podobný príbeh, hlavná postava je tiež dievča, ktoré sa dostáva po tragickej smrti svojej matky z bohatého sveta z mesta na vidiek k biologickému otcovi, no tam to nemusí vždy fungovať,“ približuje dej snímky rodák z Brezna. „Nie je to až taká dráma, skôr úsmevná záležitosť,“ dodal.

Vedľajšiu úlohu si vo filme zahrá aj slovenská moderátorka a humoristka Elena Vacvalová, s ktorou sa už Latinák stretol v glosátorskej humoristickej relácii Sedem. „To boli také neoficiálne majstrovstvá sveta v skoku do reči,“ poznamenal 37-ročný herec. „Tam, keď človek aj mal pripravenú nejakú vec a nestihol ju hneď povedať alebo sa nebodaj chcel ešte predtým, než niečo povie, nadýchnuť, tak už nemal šancu,“ opísal reláciu. Na účinkovanie v spomínanom formáte však podľa vlastných slov spomína rád. „Ja som sa bavil, ale mal som aj stresy, lebo som chcel byť zodpovedný, pripravoval som sa, hľadal som si vždy k témam, ktoré sme dostali, nejaké veci na nete, ale keď oni vytiahli úplný bizar ako ’narodilo sa dvojplošníkové vajce’, ako na to reagovať… To boli solídne absurdity. Nevedel som, či mám plakať alebo sa smiať,“ dodal herec, ktorý sa do povedomia verejnosti zapísal predovšetkým ako Karol Hurka zo sitkomu Profesionáli (2008).

Herec má podľa vlastných slov dva herecké idoly. „Vždy som mal ako vzor Joža Kronera, neviem prečo. A ešte Louisa de Funesa. Takí starší smiešni páni,“ zasmial sa.

Celý september Latinák okrem nakrúcania vystupoval po Slovensku s divadlom Teatro Tatro, kde účinkoval v predstavení Majster a Margaréta. „To je taká moja srdcovka, pripravovali sme to vlastne tri roky,“ spočítal herec. „Keď sme to predstavenie zbehli prvýkrát, malo bez pauzy štyri a pol hodiny. Potom ho režisér Ondro Spišák musel trochu zostrihať tak, aby sa to dalo zjesť, nech toho nie je tak veľa a diváci sa nenudia,“ vysvetlil. „Čo ma veľmi teší, že od premiéry sa za tri dni nedali zohnať lístky do Bratislavy a neskôr ani do Nitry na posledné predstavenie koncom septembra,“ podotkol. „Dúfam, že to budeme hrávať na nejakom peknom mieste v Bratislave aj budúci rok. Hlavné námestie nie je vhodné na divadlo, je tam ruch a niektoré intímne a tiché scény sa tam robiť nedajú. Možno by bol nabudúce lepší taký Sad Janka Kráľa alebo nájsť miesto niekde v tráve na hrade, kde je ticho,“ zamyslel sa herec.

#Lukáš Latinák #české filmy #slovenský herec
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku