HBO odvysiela dokument o Kurtovi Cobainovi

Televízia HBO plánuje na budúci rok odvysielať nový dokument o zosnulom frontmanovi americkej kapely Nirvana Kurtovi Cobainovi.

27.11.2014 09:00
Music Kurt Cobain Foto:
HBO odvysiela autorizovaný dokument o Kurtovi Cobainovi.
debata (1)

Režisérom snímky s názvom Kurt Cobain: Montage of Heck je Brett Morgen, ktorý na tomto projekte pracuje už od roku 2007. Pôjde o vôbec prvý dokument o Cobainovi, ktorý vznikol v spolupráci s hudobníkovou rodinou, pričom jeho dcéra Frances Bean Cobain je výkonnou producentkou snímky. Film priblíži Cobainov život prostredníctvom domácich videí, denníkov, fotografií či doteraz nevydaných skladieb.

Nirvana vznikla v roku 1987 a debutovala albumom Bleach (1989). Najslávnejšiu zostavu kapely tvorili spolu s Cobainom basgitarista Krist Novoselic a bubeník David Grohl, ktorý s formáciou nahral aj legendárny album Nevermind (1991). Štúdiovka zosadila z prvej priečky rebríčka Billboard 200 album Michaela Jacksona s názvom Dangerous (1991) a pochádzajú z nej hity ako Smells Like Teen Spirit, Come As You Are, Lithium, Polly či In Bloom. Nirvana má na konte tiež nahrávky ako In Utero (1993) či MTV Unplugged in New York (1994) a tento rok ju uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. Kurt Cobain zomrel 5. apríla 1994 vo veku 27 rokov. Podľa oficiálnej verzie sa vo svojom dome v Seattli zastrelil guľovnicou.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #dokumentárny film #Kurt Cobain #Nirvana #HBO