Tretie Babovřesky sú v kinách, Troška už pripravuje nový film

Režisér Zdeněk Troška, ktorého záverečná časť komediálnej trilógie Babovřesky práve prišla do slovenských a českých kín, sa už naplno venuje prípravám ďalšej humornej letnej snímky. Námet zaslal známemu režisérovi amatérsky autor.

23.01.2015 09:00
Babovřesky 3 Foto:
Babovřesky 3 práve dorazili aj do slovenských kín.
debata

„Ak všetko dobre dopadne, mohla by mať premiéru takto o rok,“ uviedol 61-ročný rodák zo Strakoníc. „Je to ešte čerstvé, začali sme pôvodne pracovať na rozprávke, pretože vyšli dve rozprávky po sebe – Nejkrásnější hádanka a Čertova nevěsta a potom boli tri filmy Babovřesky, tak som si hovoril, že už by sme mali zas urobiť nejakú rozprávku,“ prezradil obľúbený režisér. „Zrazu som však dostal námet. Asi pred dvoma týždňami mi jeden pán amatér poslal svoj výtvor a mňa to tak zaujalo a potešilo, že sme sa s ním okamžite stretli a rozhodli sme sa, aj pani producentka aj všetci ostatní, že je to také pekné a milé, že to natočíme. Odložíme rozprávočku na neskôr a natočíme komédiu,“ poznamenal Troška s nadšením.

„Je to príbeh zo súčasnosti o jednej rodine, ktorá žije v malom mestečku, sú takí trochu zvláštni, nebudem ešte prezrádzať, čo a ako, ale je to veselé, opäť trochu prehnané, bude to taká odpočinková bláznivá komédia,“ priblížil v rozhovore pre agentúru SITA.

debata chyba
Viac na túto tému: #Babovřesky #Zdeněk Troška #letná komédia