Geislerová zverejnila denníky vo filme, fejtóny vydá knižne

16.07.2015 12:00
Laureátka ceny Hercova misia Anna Geislerová.
Laureátka ceny Hercova misia Anna Geislerová. Autor: ,

Herečka si kedysi písala aj súkromné denníky. Tie viedla aj každému z jej troch detí - Brunovi Fideliovi, Stele Ginger a Maxovi.

Česká herečka Aňa Geislerová vydá knižne zápisky, ktoré tri roky vychádzali v módnom magazíne Elle. „Všetko to sú také všeobecné témy zo života a dosť aj autentické veci. Takže to je taký verejný denník, z ktorého by som teraz chcela urobiť knižku. Nie sú tam konkrétne zážitky, údaje a mená. Ale skrátka, kto ma pozná, vie, že sú to dosť otvorené a úprimné veci. Ja to nedokážem veľmi filtrovať,“ uviedla Geislerová pre portál iDNES.cz.

Tridsaťdeväťročná rodáčka z Prahy si kedysi písala aj súkromné denníky. Tie viedla aj každému z jej troch detí – Brunovi Fideliovi, Stele Ginger a Maxovi. Písať ich začala už v čase, keď ich nosila pod srdcom. „Píšem preto, že to chcem deťom a ich prípadným budúcim psychoanalytikom uľahčiť. Budem mať alibi, alebo aspoň záznam, ako som to ich detstvo videla ja,“ vyjadrila sa v minulosti herečka pre portál Dáma.cz.

Najobľúbenejšou knihou Geislerovej je dielo Jules a Jim (1953), ktoré napísal Francúz Henri-Pierre Roché. „Roky ju poznám a mám ju rada. Ona to nie je kniha, ktorá by rozdávala múdra. Napísal ju chlap, ktorý mal už skoro 80 rokov a bola to jeho prvá a zrejme i posledná kniha. Asi iba spísal niečo, čo žil, zažil alebo prežil a je to z toho cítiť. Je to autentický, zvláštny príbeh o dvoch priateľoch a jednej žene. Tá knižka ma okúzlila. Ona je skôr nebezpečná na čítanie, pretože je to taká sugescia, že chcete prežívať tie veci, ktoré sú zároveň dramatické a sebadeštruktívne. Ale človek v dospievaní má takéto sklony, tak ja som si ju vždycky užívala ako takú predstavu, ako prehýriť svoj život,“ vysvetlila pre iDNES.cz držiteľka piatich Českých levov.

#denník #Aňa Geislerová #y kniha #fejtón
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku