Dokument o Rytmusovi si za prvý deň pozrelo takmer 15 000 ľudí

21.08.2015 18:16
Rytmus a Dara Rolins
Rytmus a Dara Rolins na filmovej premiére novinky Rytmus - Sídliskový sen. Autor: ,

Dokumentárny film Rytmus - Sídliskový sen (2015), ktorý sa do kinodistribúcie dostal vo štvrtok 20. augusta, si v prvý deň premietania v slovenských kinách pozrel rekordný počet ľudí.

Snímka režiséra Mira Drobného prilákala do kín 14 751 divákov a diváčok, čím prekonala dokument 38 (2014) o zosnulom slovenskom hokejistovi Pavlovi Demitrovi. Ten si v úvodný deň pozrelo 10 815 ľudí.

"Tak veľký divácky záujem sme ozaj nečakali. Vážime si každého jedného diváka a bola pre nás česť spolupracovať s Patrikom a jeho rodinou. Sme im vďační, že nás pustili do svojho najväčšieho súkromia,“ povedal Drobný. "Vedeli sme, že ideme do projektu, ktorý môže mať veľký úspech alebo ho divák jednoducho odmietne. Koniec koncov, tak ako všetko, čo sa okolo Rytmusa deje. Bol risk takmer vynechať Rytmusovu kariéru a vsadiť na jeho osobný príbeh a rodinu. Zdá sa, že to bola nakoniec správna voľba,“ doplnil koproducent Michal "Romeo“ Dvořák.

Dokument vznikal dlhých osem rokov. Ponúka exkluzívne zábery z rodinných archívov, súkromné videá a fotografie podložené osobnými výpoveďami ľudí z Rytmusovho najbližšieho okolia. Vo filme sa okrem rapperovej rodiny objavili aj Michal „Ego“ Straka a Anys z Kontrafaktu a na kameru prehovorili Rytmusove priateľky či učiteľky.

V závere snímky sa mu prihovoril dokonca i jeho biologický otec. "Vďaka tomuto dokumentu sa mi vyčistili vzťahy s blízkymi a prišlo akoby také odpustenie. To je pre mňa prvoradé,“ povedal Rytmus počas slávnostnej premiéry, ktorá sa konala v utorok v bratislavskom Auparku. "Je v ňom zmapovaná dôležitá etapa môjho života, ktorú som opisoval v niekoľkých skladbách. To, čo teraz môžu ľudia vidieť, je ale viac, lebo je to obsiahlejší materiál a je tam aj vizuál, takže si pospájajú všetky súvislosti,“ vysvetlil. "Ďakujem zároveň všetkým fanúšikom, robil som to pre nich. Keby nebolo ich, tak by som sa do takýchto projektov nepúšťal. Takže veľká poklona, som im zaviazaný a sľubujem, že ešte budú ďalšie veľké projekty, ďalšie veľké albumy,“ uzavrel.

#Rytmus #Patrik Vrbovský #Miro Drobný #Rytmus - sídliskový sen
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku