Špeciál Sherlocka bude gotický horor

Tvorcovia i protagonistka špeciálu Sherlock: The Abominable Bride prezradili detaily o očakávanej novinke.

29.10.2015 10:30
Richard III., pohreb, Veľká Británia, York,... Foto: ,
V hlavnej úlohe sa predvedie britský herec Benedict Cumberbatch.
debata

Očakávaný špeciál kriminálneho seriálu Sherlock (2010) odohrávajúci sa na konci 19. storočia bude gotický horor. Vyhlásila to anglická herečka Amanda Abbington, ktorá v obľúbenej sérii stvárňuje Mary Morstan.

“Bude poriadne strašidelný, zdvihne nás zo sedadiel,” povedala 41-ročná rodáčka zo severného Londýna. “Je to vianočný strašidelný príbeh,” povedal zasa jeden z tvorcov titulu Mark Gatiss, ktorý so svojim kolegom Stevenom Moffatom tiež prezradil, že príbeh špeciálu Sherlock: The Abominable Bride (v preklade Sherlock: Odporná nevesta, pozn. SITA) je ich vlastný. Pri jeho písaní sa však inšpirovali referenciou z jednej poviedky Arthura Conana Doylea, keď v nej Sherlock Holmes spomína prípad Ricolettiho s konskou nohou a jeho odpornej ženy. “Špeciál je zoširoka o tomto,” povedal Moffat.

Špeciál Sherlock: The Abominable Bride sa na televízne obrazovky vo Veľkej Británii a v USA dostane 1. januára. V titulnej úlohe sa znova predstaví Benedict Cumberbatch, Martin Freeman si zas zopakuje úlohu Johna Watsona. Okrem nich sa v špeciále predstavia aj spomínaná Amanda Abbington a tiež Rupert Graves a Una Stubbs.

Seriál Sherlock, ktorého tvorcami sú Steven Moffat a Mark Gatiss, preniesol hrdinu kníh Sira Arthura Conana Doyla, detektíva Sherlocka Holmesa, z prelomu 19. a 20. storočia do súčasnosti. Tretiu sériu vysielala BBC po dvoch rokoch čakania v januári minulého roka. Vlani získal seriál sedem cien Primetime Emmy vrátane trofejí pre Cumberbatcha a Freemana a taktiež pre Moffata v kategórii Najlepší scenár miniseriálu, televízneho filmu alebo dramatického špeciálu. Avizovanú štvrtú sériu Sherlocka by mali začať nakrúcať na jar.

debata chyba
Viac na túto tému: #Benedict Cumberbatch #Sherlock: The Abominable Bride