Nové epizódy seriálu Mimi a Líza začnú vysielať na Štedrý deň

Nové epizódy slovenského animovaného seriálu Mimi a Líza (2011) začnú vysielať na Štedrý deň na obrazovkách Dvojky. Najmladší diváci a diváčky sa môžu tešiť na šesticu nových dobrodružstiev dvojice kamarátok, z ktorých je jedna nevidiaca. Rozhlas a televízia Slovenska okrem seriálovej podoby príbehov ponúkne aj ich rozhlasové spracovanie. Od Štedrého dňa ich bude vysielať na rádiu Regina.

17.12.2015 06:59
Mimi & Líza 2
debata

Mimi a Líza v nových epizódach zažijú dobrodružstva napríklad v starých hodinách, kde nájdu zlomyseľnú vílu Hrdzu, pod zemou, kde žije úspešná atlétka – dážďovka Nela či vo vesmíre. Novým častiam budú predchádzať reprízy predchádzajúcich, ktoré odštartujú 17. decembra na obrazovkách Dvojky i vo vysielaní rádia Regina. Rozhlasové hry režírovala Táňa Tadlánková, vizuálnu podobu im dali výtvarník Boris Šíma a režisérka animovaných filmov Ivana Šebestová. Samotné námety napísali režisérka Katarína Kerekesová a scenáristka Katarína Moláková.

Nové rozprávky o Mimi a Líze vyšli aj v knižnom spracovaní, ktoré vzniklo v spolupráci s Alexandrou Salmela. Knižka sa na pulty kníhkupectiev dostala v novembri. Nové epizódy vyjdú na začiatku budúceho roka aj na DVD. Tvorcovia príbehy sprístupnia aj prostredníctvom mobilnej aplikácie, cez ktorú si deti budú môcť pozrieť televízny seriál, vypočuť rozhlasové hry alebo zahrať zvukové pexeso.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Mimi a Líza #večerníček #Katarína Moláková #program na Vianoce