Štvrtá sezóna Sherlocka by mohla mať premiéru na budúci rok

Vyplýva to z plánov americkej televízie PBS.

20.01.2016 07:00
Richard III., pohreb, Veľká Británia, York,... Foto: ,
Britský herec Benedict Cumberbatch.
debata

Nová sezóna kriminálneho seriálu Sherlock (2010) by sa mohla na televízne obrazovky dostať na budúci rok. Vyplýva to z plánov americkej televízie PBS, ktoré prezidentka spoločnosti Paula Kerger predstavitelia v pondelok na stretnutí Asociácie televíznej kritiky (TCA). „Naozaj máme ohlásené, že ďalšia sezóna Sherlocka príde približne o rok,“ uviedla Kerger.

Na začiatku roka mali premiéru aj druhá a tretia sezóna titulu, ako aj tohtoročný špeciál s podnázvom The Abominable Bride, ktorý BBC a PBS odvysielali 1. januára. „Ako viete, Benedict Cumberbatch (predstaviteľ Sherlocka, pozn. SITA) sa stal populárnym, odkedy sme s ním začali spolupracovať a on veľmi chce pokračovať so Sherlockom. Ako viete, epizódy nakrúcajú takmer ako filmy a my dúfame, že ďalšia sezóna príde o rok,“ vysvetlila Kerger. Podľa najnovších informácií sa má nakrúcanie nových častí začať v apríli. Správu o premiére štvrtej sezóny Sherlocka na PBS zástupcovia BBC zatiaľ nekomentovali.

Seriál Sherlock, ktorého tvorcami sú Steven Moffat a Mark Gatiss, preniesol hrdinu kníh Sira Arthura Conana Doyla, detektíva Sherlocka Holmesa, z prelomu 19. a 20. storočia do súčasnosti. Okrem Benedicta Cumberbatcha v seriáli účinkujú Martin Freeman (John Watson), Una Stubbs (pani Hudsonová), Andrew Scott (Jim Moriarty), Mark Gatiss (Mycroft Holmes) či Amanda Abbington (Mary Morstan). Premiéru spomínaného špeciálu si vo Veľkej Británii pozrelo viac ako 11 miliónov divákov. Seriál predvlani získal sedem cien Primetime Emmy vrátane trofejí pre Cumberbatcha a Freemana a taktiež pre Moffata v kategórii Najlepší scenár miniseriálu, televízneho filmu alebo dramatického špeciálu.

debata chyba
Viac na túto tému: #premiéra #pokračovanie #Sherlock