Pierce Brosnan si zahrá v adaptácii Hemingwayovho románu

09.02.2016 16:15
Pierce Brosnan
Herec Pierce Brosnan Autor: ,

Írsko-americký herec Pierce Brosnan sa predstaví v pripravovanej filmovej adaptácii románu Cez rieku a do tieňa stromov (1950) Ernesta Hemingwaya. Informoval o tom magazín The Hollywood Reporter.

Režisérom snímky bude novozélandský filmár Martin Campbell, ktorý s Brosnanom pracoval na bondovke Zlaté oko (1995). Producentsky sa na snímke budú podieľať Robert MacLean, John Smallcombe, Kirstin Roegner a Claudia Bluemhuber, zatiaľ čo William J. Immerman bude výkonný producent. O scenár sa postarali víťaz televíznej ceny BAFTA Peter Flannery a Michael Radford. Nakrúcanie by podľa plánov malo začať v októbri v Taliansku.

Príbeh sleduje amerického dôstojníka, ktorý po druhej svetovej vojne slúžil v Taliansku a správam o svojej smrteľnej chorobe čelil so stoickou ľahostajnosťou. Rozhodnutý stráviť pokojný víkend sa vyberie na lovenie kačíc a na návštevu starých obľúbených miest v Benátkach. Ako sa jeho plány postupne odhaľujú, náhodné stretnutie s mladou grófkou v ňom vyvolá nádej na dlhší život. Cez rieku a do tieňa stromov je Hemingwayovým posledným dokončeným románom, ktorý sa dostal na trh ešte za jeho života. Autor sa inšpiroval priateľom, plukovníkom Buckom Lanhamom a dcérou talianskej šľachtičnej Adriany Ivancich, do ktorej sa zamiloval.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Pierce Brosnan #Ernest Hemingway #Cez rieku a do tieňa stromov #Martin Campbell
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku