Bezva ženská na krku – romantika spod hrobárovej lopaty

13.07.2016 16:00
Petra Hřebíčková Ondřej Vetchý
Petra Hřebíčková a Ondřej Vetchý vo filme Bezva ženská na krku. Autor:

Český scenárista a režisér Jiří Vejdělek a producent Tomáš Hoffman, ktorí stoja za snímkami ako Účastníci zájazdu (2006) či Ženy v pokušení (2010), dokončili nakrúcanie novej komédie. V novinke s názvom Bezva ženská na krku sa predstavia Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer, Ondřej Vetchý, Václav Postránecký či Miroslav Táborský. Snímka sa do českých kín dostane v októbri.

Film rozpráva príbeh Elišky v podaní Petry Hřebíčkovej, ktorá sa po rozvode s Pavlom (Jiří Langmajer) rozhodne pre nový život v malej dedine v stredných Čechách. Na vidieku sa ale stretáva s nepríjemným hrobárom Božíčkom (Ondřej Vetchý), ktorý sám hovorí, že zo „ženskými definitívne skončil“. „Hlavné postavy musia prekonať sériu nepríjemností. Niekto by v tom možno videl látku pre drámu, ale pre mňa je vždy boj s nepriazňami osudu východiskom pre komédiu,“ povedal Vejdělek, ktorý je autorom scenára.

Réžie sa tentoraz ujal Hoffman. „Mali sme ohromné šťastie. Podarilo sa nám do filmu získať kompletné prvé obsadenie, takže sme nemuseli robiť ani najmenšie kompromisy,“ povedal debutujúci režisér. Herecké obsadenie filmu dopĺňajú Ondřej Malý, Tereza Kostková, Jenovéfa Boková a Pavla Tomicová.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Jiří Vejdělek #Jiří Langmajer #Ondřej Vetchý #Bezva ženská na krku #Petra Hřebíčková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku