Snímku Sloboda pod nákladom ocenili aj v Zakopanom

06.09.2016 14:00
Sloboda pod nákladom Barabáš
Snímka o tatranských nosičoch sa dostala do slovenských kín 1. septembra. Autor:

Dokument Sloboda pod nákladom slovenského režiséra Pavla Barabáša získal na poľskom festivale Spotkania z Filmem Gorskim v meste Zakopané hlavnú cenu. Snímka, ktorá sa zaoberá tatranskými nosičmi, sa dostala do slovenských kín 1. septembra.

„Tento vznešený film je o slobode, vášni a sile charakteru. Prostredníctvom výnimočných postáv filmu nám režisér ponúka intímny pohľad do ich sveta. Pokojný štýl dokumentu Sloboda pod nákladom pôsobí blahodarne v kontraste s naším hlučným, agresívnym svetom. Režisér využíva hudbu ako silný, prirodzený a efektívny prostriedok, ktorý umocňuje hlboký dojem. Veľkoleposť tohto citlivého filmu je badateľná vo výroku jedného z mužov, ‚Tatry sú jedným z najkrajších pohorí sveta‘. A práve z týchto hôr čerpajú nosiči energiu na svoju neuveriteľne ťažkú prácu, ktorú robia s radosťou a pokojom,“ uviedla na margo víťazstva porota.

SLOBODA POD NÁKLADOM v kinách od 1.9. from Pavol Barabas on Vimeo.

Päťdesiatšesťročný Pavol Barabáš, ktorý má na konte napríklad aj filmy Pygmejovia – Deti džungle (2011), Polárnik (2014) alebo Suri (2015), uspel s novinkou aj na nedávnom Medzinárodnom horolezeckom filmovom festivale v Tepliciach nad Metují, kde dostal cenu v kategórii Najlepší dokument. V utorok 6. septembra o 19.30 h osobne uvedie snímku v bratislavskom kine Cinemax Bory.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#festival #cena #Pavol Barabáš #Sloboda pod nákladom #Spotkania z Filmem Gorskim #Zakopané #K2 Studio
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku