RTVS prichádza na Vianoce s novou rozprávkou Zázračný nos

Príbeh bystrej princeznej Diany, ktorá túži spoznať pravú lásku a musí sa stretnúť s mnohými prekážkami, má za cieľ upútať divákov všetkých generácií.

14.12.2016 09:00
Zázračný nos Foto:
Princeznú Adelu si v novej rozprávke zahrala česká herečka Petra Šimberová (snímka z nakrúcania).
debata

Diana tajuplným kúzlom načas stratí svoju pôvodnú krásu a pokúša sa ju získať späť. Na svojej ceste sa stretne aj s mnohým ponížením, posmechom a zlobou. No odvaha a jej zázračný citlivý nos jej pomôžu prekonať všetky prekážky a splniť jej najväčší sen.

Rozprávka z pera scenáristiek Zuzany Kolmosovej a Nadi Jurkemik prináša mnoho prekvapivých dejových zvratov, humor, ale aj magické tajomno. V úlohách mladých protagonistiek sa po náročnom hereckom kastingu objavia nové talenty v stvárnení postáv dvoch princezien Diany a Adely (Kristína Kanátová, Petra Šimberová).

V ďalších postavách diváci spoznajú plejádu známych hercov: postavu vojvodu Filipa stvárňuje Ján Dobrík, kráľa Artúra si zahral Pavel Višňovský, kráľa Ľudovíta Miro Noga, úlohy kráľovnej matky sa majstrovsky zhostila hviezda prvého formátu Iva Janžurová, mladého Tomáša si zahral Vladislav Plevčík a v postave pestúnky diváci spoznajú Annu Javorkovú. V úlohe tajomného Kúzelníka sa objaví Ivan Romančík.

Rozprávka sa nakrúcala v letných mesiacoch v prekrásnych scenériách zámkov a hradov na Slovensku a v Čechách, pričom filmári mohli nakrúcať aj na miestach, ktoré sú pre turistov bežne nedostupné. Zárukou jedinečného diváckeho zážitku bude nielen skúsený režisér Stanislav Párnický, ale aj hlavný kameraman Ivan Finta, ktorý sa podpísal pod jedinečný vizuálny zážitok aj v úspešnej rozprávke RTVS Láska na vlásku.

Novú rozprávku Zázračný nos bude sprevádzať titulná skladba autorov Vaša Patejdla a Ľuboša Zemana Voňavky dievčat v špeciálnej orchestrálnej úprave Rasťa Dubovského, ktorú ako duet naspievali Mirka Partlová a Barbora Žilecká. Hudbu k piesni nahral Slovenský národný symfonický orchester, filmová a scénická hudba bola nahrávaná vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

debata chyba
Viac na túto tému: #premiéra #RTVS #Vianoce #rozprávka #Zázračný nos #Kristína Kanátová