Harrison Ford aj George Lucas smútia za princeznou Leiou

Na úmrtie herečky Carrie Fisherovej už reagovalo prostredníctvom sociálnych sietí a vyhlásení množstvo osobností.

28.12.2016 09:29
Carrie Fisher, Mark Hamill a Harrison Ford Foto: ,
Zľava: Carrie Fisher, Mark Hamill a Harrison Ford sa zišli na Comic Cone na archívnej snímke.
debata (2)

Vo veku 60 rokov zomrela americká herečka a spisovateľka Carrie Fisher, ktorá sa preslávila ako princezná Leia Organa z filmovej ságy Star Wars.

„Carrie bola jedinečná…úžasná, originálna. Zábavná a nebojácna. Žila statočne… Myslím na jej dcéru Billie, jej matku Debbie, brata Todda a jej priateľov. Všetkým nám bude chýbať,“ herecký kolega zo ságy Star Wars Harrison Ford.

„S Carrie sme boli priatelia väčšinu našej dospelosti. Bola nesmierne múdra, talentovaná herečka, spisovateľka a komička s pestrou osobnosťou, ktorú všetci milovali. Vo Hviezdnych vojnách bola našou úžasnou a mocnou princeznou – divokou, múdrou a plnou viery v úlohu, ktorá bola omnoho ťažšia, ako si väčšina ľudí myslela. Modlím sa za Billie, Debbie a celú Carrienu rodinu, jej priateľov a fanúšikov. Všetkým bude chýbať,“ tvorca ságy Star Wars George Lucas.

Carrie Fisher promuje Hviezdne vojny ako... Foto: SITA/AP, Dave Caulkin
Carrie Fisher Carrie Fisher promuje Hviezdne vojny ako princezná Leia - rok 1980.

„Vždy som bol z Carrie v úžase. Jej poznámky ma vždy rozosmiali a zároveň som pri nich strácal dych. Nepotrebovala Silu. Ona bola silou prírody, oddanosti a priateľstva. Bude mi veľmi chýbať,“ filmár Steven Spielberg.

„Nemám slov. Som zdrvený,“ herec Mark Hamill.

„S hlbokým zármutkom som sa dozvedel o úmrtí Carrie Fisher. Bude mi chýbať naše vtipkovanie. Zhasol úžasný talent a svetlo,“ uviedol herec a filmár William Shatner.

„R.I.P. Carrie Fisher. Brilantne vtipná a talentovaná žena. Tvoj humor nám bude chýbať viac než kedykoľvek,“ herec, komik a filmár Albert Brooks.

„Nie. Nie. Srať to. Carrie Fisher je legenda a toto celé je blbosť. Carrie Fisher nosila vo vlasoch trblietky. Keď som jej povedala, že sa mi to páči, tak si vošla prstami do vlasov a trochu mi z nich dala,“ herečka Anna Kendrick.

„Sedím šokovaný v tichu po tom, ako som sa dozvedel o úmrtí Carrie Fisher. Tento rok bol obzvlášť smutný, pričom táto správa bola asi najsmutnejšia. RIP,“ herec a spevák Josh Gad.

„Carrie Fisher bola múdra, vtipná, talentovaná, udivujúca a vždy s ňou bola ohromná zábava. Bude nám v Griffinovcoch nesmierne chýbať,“ komik a filmár Seth MacFarlane, tvorca animovaného seriálu Griffinovci.

Carrie Fisher na zábere z roku 2015 -... Foto: Reuters, MARIO ANZUONI
Cararie Fischer Carrie Fisher na zábere z roku 2015 - pokračovanie HViezdnych vojen.

„Veľmi smutný deň pre jej rodinu, priateľov a milióny fanúšikov. Carrie Fisher nám bude veľmi chýbať,“ herec a filmár Jon Favreau.

„Som v šoku. Je neuveriteľné, že taká inteligentná, vtipná a milujúca iskra dokáže zhasnúť. Budeš nám chýbať, Carrie Fisher. Želám ti pokoj,“ moderátor Graham Norton.

„Sláva, sláva! Génius opustil tento svet. RIP Carrie Fisher,“ herečka a komička Roseanne Barr.

„Bola to tá najinteligentnej­šia, najvtipnejšia, najodvážnejšia, najmilšia, najmúdrejšia a najvľúdnejšia osoba, akú som poznal. Je to obrovská strata,“ herec Stephen Fry.

„Carrie Fisher to nezvládla. Je mi to strašne ľúto a jej rodine, priateľom a fanúšikom na celom svete vyjadrujem úprimnú sústrasť,“ speváčka a herečka Bette Midler.

„Milá, výnimočná, neúctivá Carrie s obrovským srdcom. Dala si mi radu, podľa ktorej do dnešného dňa žijem a aj vždy budem. Leť na krídlach anjela…,“ herečka Sarah Paulson.
Carrie Fisher promuje Hviezdne vojny ako...
Carrie Fisher ako princezná Leia z Hviezdnych...
+3Zľava:  Carrie Fisher a jej dcéra Billie...
„Naša nádherná, úžasná, vtipná, múdra, milá a veľkorysá bluesová sestra. Je to irónia, Vianoce mala po deťoch najradšej,“ herec Dan Aykroyd.

„RIP Carrie alias princezná Leia. Bola si inšpiráciou mnohým, ktorí vzhliadajú ku hviezdam,“ bývalý astronaut Scott Kelly.

„Ach nie, prišli sme aj o Carrie Fisher. Bola veľmi vtipná a plná života. RIP. Úprimnú sústrasť jej rodine a priateľom. Nám bude chýbať tiež,“ speváčka Cyndi Lauper.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #úmrtie #Carrie Fisher