Zomrela herečka Debbie Reynoldsová, matka Carrie Fisherovej

29.12.2016 07:03
Debbie Reynolds
Americká herečka Debbie Reynoldsová zomrela 28. decembra 2016. Autor: ,

Vo veku 84 rokov zomrela americká herečka, speváčka a tanečnica Debbie Reynoldsová, hviezda muzikálovej komédie Spievanie v daždi z roku 1952. Oznámili to americké médiá v stredu večer miestneho času s odvolaním na oznámenie herečkinho syna Todda Fishera. Reynoldsová tak zomrela deň po smrti svojej dcéry Carrie Fisherovej, ktorá stelesnila princeznú Leiu vo filmovej sérii Hviezdne vojny.

„Je to pravda, je teraz s Carrie,“ povedal Fisher. Dodal, že stres z dcérinej smrti bol pre jeho matku „až príliš“.

Popredná dáma hollywoodskych muzikálov 50. a 60. rokov prišla v stredu do domu svojho syna v Beverly Hills, aby dohovorila dcérin pohreb, uviedol server TMZ. Po 13. hodine miestneho času niekto v dome zavolal záchrannú službu a tá ju odviezla do nemocnice, uviedli médiá.

Reynoldsová nemala ani dvadsať rokov, keď zažiarila v muzikáli Spievanie v daždi po boku Gena Kellyho. V roku 1964 získala nomináciu na Oscara za najlepšiu herečku za rolu v muzikáli The Unsinkable Molly Brown.

V posledných rokoch bolo jej zdravie chatrné a vlani v novembri sa kvôli tomu nemohla zúčastniť na slávnostnom večere, na ktorom mala dostať čestného Oscara. Povaha jej choroby zostala zverejnená.

Carrie Fisherová zomrela v utorok vo veku šesťdesiatich rokov následkom infarktu. Narodila sa 21. októbra 1956 Debbie Reynoldsovej a spevákovi Eddiemu Fisherovi. Tí sa rozviedli dva roky po jej narodení a otec sa potom oženil s herečkou Elisabeth Taylorovou.

#Debbie Reynoldsová #Carrie Fisherová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku