V novom filme Song to Song sa objavia aj Patti Smith a Iggy Pop

04.01.2017 14:00
Patti Smith Iggy Pop
Americkí hudobníci Patti Smith a Iggy Pop sa stretnú v novom hudobnom filme Terrencea Malicka. Autor: ,

Americká speváčka a spisovateľka Patti Smith a spevák Iggy Pop sa predstavia v hudobnej dráme Song to Song. Réžiu i scenár snímky, ktorej doterajší názov bol Weightless, má na starosti Terrence Malick.

Vo filme by sa mali okrem spomínanej dvojice ukázať aj ďalšie hudobné hviezdy ako Red Hot Chili Peppers, Florence and the Machine, Black Lips či Lykke Li. V snímke si zahrajú aj Rooney Mara, Ryan Gosling, Natalie Portman, Cate Blanchett, Val Kilmer, Haley Bennett, Michael Fassbender alebo Tom Sturridge.

Príbeh novinky sa bude odohrávať v texaskom Austine. Dej sa bude zameriavať na dve dvojice. Prvú tvoria skladatelia Faye (Rooney Mara) a BV (Ryan Gosling), druhú zas hudobný magnát Cook (Michael Fassbender) a servírka v podaní Natalie Portman. Všetkých spája ich túžba po sláve. Film by sa mal dostať do amerických kín 17. marca.

Sedemdesiatročná Patti Smith, ktorá má na konte jedenásť albumov, vrátane kultového debutu Horses (1975), sa predtým predstavila napríklad v roku 2011 v epizóde seriálu Zločinné úmysly (2001 – 2011) alebo o tri roky neskôr v jednej časti televízneho projektu Zločin (2011 – 2014). Spoluautorka hitu Because the Night sa ukázala aj vo filme The Big Empty (2003).

Šesťdesiatdeväťroč­ný Iggy Pop, známy aj z kapely The Stooges, sa už predstavil v tituloch ako napríklad Mŕtvy muž (1995), Vrana 2: Mesto anjelov (1996), Káva a cigarety (2003), Vycucaj ma! (2009) či Blood Orange (2016).

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Ryan Gosling #Michael Fassbender #Iggy Pop #Patti Smith #Terrence Malick
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku