Toto sú reakcie držiteľov Oscarov! Čo povedali Stone či Affleck?

27.02.2017 16:00
Oscar 2017
Štvorica ocenených hercov - zľava: Mahershala Ali (Najlepší herec vo vedľajšej úlohe – Moonlight, Emma Stone (Najlepšia herečka v hlavnej úlohe – La La Land, Viola Davis (Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe – Fences) a Casey Affleck (Najlepší herec v hlavnej úlohe – Miesto pri mori). Autor: ,

Vybrané reakcie víťazov a víťaziek v 89. ročníku udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied, ktoré sa uskutočnilo v noci na dnes v hollywoodskom Dolby Theatre.

„Veľmi jasne, veľmi jasne, ani vo sne by to nemohla byť pravda. Ale do čerta so snami, skončil som s nimi, pretože to je pravda. A musím povedať, a je to pravda, pracovali sme na tomto filme veľmi dlho a bolo obdobie, keď som si myslel, že je to nemožné, pretože som ho nemohol dokončiť. Nevedel som sa pohnúť a prerozprávať ďalší príbeh. A tak všetci, čo tu teraz za mnou stoja, povedali, že to je neprijateľné. Takže sa im chcem poďakovať a tiež všetkým v tejto miestnosti, pretože my sme to nedokázali, ale vy ste si nás vybrali. Ďakujem vám za tú voľbu, vážim si to,“ Barry Jenkins, režisér a scenárista snímky Moonlight, ktorá získala cenu pre najlepší film.

Barry Jenkins (vpravo )a Tarell Alvin McCraney...
Barry Jenkins (vpravo )a Tarell Alvin McCraney s Oscarmi za najlepší adaptovaný scenár ("Moonlight"). Autor: Reuters, LUCAS JACKSON

„Znamená to pre mňa veľmi veľa, ďakujem vám. Jeden z prvých ľudí, ktorí ma naučili hrať, bol Denzel Washington, s ktorým som sa dnes po prvý raz stretol. Ďakujem ti. A čo sa týka všetkých ostatných nominovaných, som hrdý, že môžem byť vo vašej spoločnosti. Ste veľmi odvážni a obdivujem to, čo robíte. Stojím tu teraz iba vďaka talentu a dobrej vôli množstva ľudí, ktorých je nemožné všetkých vymenovať. Ale najviac zo všetkých je to Kenneth Lonergan, ktorý napísal úžasný scenár. Bez neho by som tu teraz určite nestál. A navyše bol aj režisérom. Rád by som povedal niečo zmysluplnejšie, ale jednoducho som naozaj hrdý na to, že som súčasťou tejto komunity. Vzhliadam k vám a nedokážem uveriť, že som toho súčasťou. Veľa to pre mňa znamená. Ďakujem tiež Mattovi Damonovi (producentovi), že mi dal túto príležitosť. A samozrejme mojim rodičom, že mi verili. Ben (Affleck, Caseyho bratA), mám ťa rád,“ Casey Affleck, ktorého za výkon v snímke Miesto pri mori vyhlásili za najlepšieho herca v hlavnej úlohe.

Casey Affleck ako najlepší herec s Oscarom za...
Casey Affleck ako najlepší herec s Oscarom za výkon vo filme Mieto pri mori. Autor: Reuters, LUCAS JACKSON

„Ďakujem Akadémii a ostatným ženám v tejto kategórii – Natalie, Isabelle, Meryl, Ruth – všetky ste boli úžasné. Vzhliadam k vám a obdivujem vás viac, než sa dá vyjadriť slovami. Už len to, že som bola spoločne s vami nominovaná, je tá najväčšia pocta. V momentoch, ako je tento, si uvedomujem, že ide o súhru šťastia a príležitosti. Takže sa chcem poďakovať Damienovi Chazellovi (režisérovi, pozn. SITA) za príležitosť byť súčasťou tohto jedinečného a špeciálneho projektu. Som veľmi vďačná, že som sa mohla podieľať na tomto filme. Ďakujem ti za tvoju vieru, trpezlivosť a za úžasný zážitok. A ďakujem Ryanovi Goslingovi, že ma rozosmieval a vždy zvyšoval latku. A tiež za to, že bol tým najlepším partnerom v tomto bláznivom dobrodružstve,“ Emma Stone, víťazka v kategórii Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe za snímku La La Land.

Leonardo DiCaprio a ocenená  Emma Stone...
Leonardo DiCaprio a ocenená Emma Stone (Najlepšia herečka v hlavnej úlohe) v zákulisí Oscarov. Autor: SITA/AP, Matt Sayles

„Chcem sa poďakovať svojim učiteľom a profesorom. Mal som veľa úžasných učiteľov a tí mi neustále hovorili, že to nie je o vás, ale o tých postavách, ktoré hráte. Slúžite tým príbehom a postavám a ja som mal to šťastie, že som dostal túto príležitosť. Bolo to o Juanovi, Chironovi a Paule. Celý štáb a obsadenie bolo úžasné. Ďakujem Barrymu Jenkinsovi, Tarellovi Alvinovi McCraneymu, Adele Romanski, ktorá donútila, aby ma Barry obsadil. A musím poďakovať aj množstvu ďalších ľudí, vďaka ktorým tu teraz stojím. Mojej manažérke Carolyn Govers, ktorá je so mnou desať rokov. A zvyšným členom hereckého obsadenia, ktorí odviedli úžasný výkon. Ktorýkoľvek z nich mohol získať túto cenu. Ďakujem Akadémii, naozaj si to vážim. A tiež ďakujem svojej manželke, ktorá bola počas obdobia udeľovania cien v treťom trimestri. Iba pred štyrmi dňami sa nám narodila dcéra. Chcem sa jej poďakovať za jej silu a pomoc. Ďakujem ti a vážim si to,“ Mahershala Ali, najlepší herec vo vedľajšej úlohe za výkon vo filme Moonlight.

Herec Mahershala Ali z drámy Moonlight si...
Herec Mahershala Ali z drámy Moonlight si odniesol sošku Oscara. Autor: Reuters, LUCAS JACKSON

„Ďakujem Akadémii. Viete, je jedno miesto, kde sú zhromaždení všetci ľudia s najväčším potenciálom. To miesto sa volá cintorín. Ľudia sa ma neustále pýtajú, aké príbehy chcem prerozprávať. A ja im odpovedám, exhumujte tie telá a tie príbehy. Príbehy ľudí, ktorí mali veľké sny, no nikdy nevideli ich naplnenie. Stala som sa umelkyňou a vďaka Bohu, že som tak spravila, pretože toto je jediná profesia, ktorá je oslavou toho, čo znamená žiť život. Takže táto cena patrí Augustovi Wilsonovi (zosnulému dramatikovi, autorovi divadelnej predlohy a scenára snímky Fences), ktorý exhumoval a vyzdvihol obyčajných ľudí,“ Viola Davis, ktorá získala Oscara pre najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe za výkon vo filme Fences.

Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe – Viola...
Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe – Viola Davis (Fences) pózuje s Oscarom. Autor: Reuters, LUCAS JACKSON

„Veľmi vám ďakujem, je to obrovská pocta. Najprv sa chcem poďakovať ostatným nominovaným. Je pre mňa obrovskou cťou byť vo vašej spoločnosti. Takže, Barry, Kenny, Mel, Denis, nevidím vás teraz, ale viem že tam niekde ste. Ďakujem vám za to, akí ste úžasní filmári a že ma svojou prácou každý deň inšpirujete. Ďalej sa chcem poďakovať všetkým, ktorí mi pri tomto filme pomáhali. Hercom, štábu, každému v Lionsgate, že ste nám dali šancu. Ryanovi a Emme, ktorí tomu vdýchli život. Johnovi (Legendovi, pozn. SITA), ktorý hral s nimi a teraz som naňho veľmi hrdý. A tiež ďakujem Justinovi (Hurwitzovi, hudobnému skladateľovi), ktorého poznám, tuším, odkedy sme mali 17 alebo 18 rokov. Ďakujem ti, že stojíš pri mne, že si tento sen udržiaval pri živote a že si to nikdy nevzdal,“ Damien Chazelle, ktorý dostal Oscara za réžiu filmu La La Land.

Damien Chazelle s Oscarom: Najlepšia réžia –...
Damien Chazelle s Oscarom: Najlepšia réžia – (La La Land). Autor: Reuters, LUCAS JACKSON
Najlepšia herečka
		vo vedľajšej úlohe –
		Viola...
Najlepší herec vo
		vedľajšej úlohe –
		Mahershala...
+9Casey Affleck ako
		najlepší herec s Oscarom
		za...
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Emma Stone #Casey Affleck #Oscar 2017
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku