Úspešnú folklórnu šou Zem spieva čakajú semifinálové kolá

25.03.2017 05:00
zem spieva
Šou Zem spieva sa pomaly blíži do svojho finále. Autor:

Po úvodných siedmich epizódach folklórnej šou Zem spieva, v ktorých odborná porota rozhodla o postupujúcich, čakajú na divákov dva priame semifinálové prenosy. Uskutočnia sa 25. marca, resp. 1. apríla a rozhodne sa v nich o finalistoch súťaže. Priamy prenos z finále odvysiela Jednotka 8. apríla.

O tom, kto zo súťažiacich postúpi do semifinále a zároveň aj o celkovom víťazovi Zem spieva, budú prostredníctvom SMS hlasovania rozhodovať diváci pri televíznych obrazovkách. Z každého semifinále posunú do finále štyroch súťažiacich s najvyšším počtom SMS hlasov. 

V semifinále a vo finále do kresiel zasadnú tri slovenské osobnosti – patrioti, ktorí budú hodnotiť výkony súťažiacich a celkový umelecký dojem – Ľubica Čekovská ako odborníčka na hudobné výkony, spevácku stránku ohodnotí Peter Dvorský a Ján Ďurovčík bude odborne posudzovať tanečné vystúpenia. Patrioti budú mať možnosť v oboch semifinálových kolách rozhodnúť o jednom súťažiacom, ktorý postúpi do finálového kola. V poslednom priamom prenose sa teda predstaví desať finalistov.

Zem spieva (semifinále, upútavka)

Päť porotcov, ktorí semifinalistov na základe svojich odborných znalostí a skúseností vyberali, bude mať špeciálny priestor v zákulisí, odkiaľ bude vystúpenia sledovať a v rozhovoroch s moderátormi ich komentovať. So svojím hudobným číslom vystúpia aj moderátori Zem spieva – S hudbou vesmírnou.    

Semifinalisti, ktorí sa divákom predstavia 25. marca (o 20:25 na Jednotke):
Foklórny súbor Hornád
Tanečná skupina Kumšt
Horehronskí chlopi
Sestry Matákové
Zuzana Gajdošová-Paluška
Folklórna skupina Sliačanka
Detská spevácka skupina Šafolka
Ľudová hudba Michala Nogu
Štefan Štec
Folklórny súbor Urpín

Semifinalisti, ktorí sa divákom predstavia 1. apríla (o 20:25 na Jednotke):
Folklórna skupina Raslavičan
Folklórny súbor Poľana
Ľudová hudba Martinky Bobáňovej
Rusínske trio
Ľudová hudba Javorníček
Detský folklórny súbor Kornička
Peter Vajda
Ľudová hudba Paľáčovci a rozkazovači
Ladislav Konečník a Veronika Zgurišová

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#folklór #semifinále #lubica cekovska #Zem spieva #S hudbou vesmírnou
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku