Divákov už rozosmievať nebude. Zomrel komik Don Rickles

07.04.2017 13:44
Don Rickles
Americký komik a herec Don Rickles zomrel vo veku 90 rokov na zlyhanie obličiek. Autor: ,

Americký komik a herec Don Rickles zomrel vo štvrtok vo veku 90 rokov na zlyhanie obličiek. Pre médiá to potvrdil jeho hovorca. Rodák z New Yorku vystupoval ako stand-up komik a často sa objavoval v nočných televíznych show či na inauguráciách amerických prezidentov. Jeho štýl sa vyznačoval prvkami zosmiešňovania, pričom neváhal zosmiešniť napríklad Franka Sinatru, Ronalda Reagana či Boba Hopea.

„Nemôžem potešiť celý svet. Keď robíte komediálnu show, nie všetci si myslia, že ste vtipný. Ale v mojom prípade som získal rešpekt za to, že v mojom veku tú prácu stále robím,“ vyjadril sa komik v roku 2012.

Okrem stand-upov sa objavil aj vo viacerých filmoch. Debutoval vo vojnovej dráme Plávaj ticho, plávaj hlboko (1958) v hlavnej úlohe s Clarkom Gableom. Neskôr sa predstavil po boku Clinta Eastwooda vo vojnovej komédii Kellyho hrdinovia (1970) a v roku 1995 sa objavil v snímke Martina Scorseseho Ka­síno po boku Roberta de Nira.

V pôvodnom znení prepožičal hlas pánovi Krumplihlavovi v sé­rii Toy Story (1995, 1999, 2010). Od roku 2000 má hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy. V roku 2008 získal ce­nu Primetime Emmy za účinkovanie v dokumente Mr. Warmth: The Don Rickles Project.

#úmrtie #stand up comedy #komik #kasíno #herec #Don Rickles
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk