Epizódy poslednej sezóny Hry o tróny budú mať dĺžku filmov

04.07.2017 14:00
Herečka Lena Headey na zábere zo seriálu Hra o...
Herečka Lena Headey na zábere zo seriálu Hra o tróny. Autor: ,

Už aj posledný diel siedmej série, ktorú začnú vysielať 16. júla, by mal mať 82 minút.

Jednotlivé epizódy ôsmej sezóny kultového seriálu Hra o tróny (2011) budú dĺžkou pripomínať skôr celovečerné filmy. Na stretnutí fanúšikov seriálu v Nashville to cez víkend prezradila hlavná zvuková inžinierka projektu Paula Fairfield. Každá časť poslednej série by mala byť podľa nej „v kategórii vyše 80-minútového celovečerného filmu“. Už aj posledný diel siedmej sezóny, ktorú začnú vysielať 16. júla a bude mať sedem epizód, by mal mať pritom 82 minút.

Posledná séria, ktorá bude mať šesť epizód, sa podľa Fairfield dostane na televízne obrazovky už v budúcom roku. Táto informácia by mohla ukončiť dohady, podľa ktorých si chcú tvorcovia seriálu vybrať ročnú pauzu a pripraviť poslednú sériu až na rok 2019. Ešte začiatkom júna to za pravdepodobnú možnosť označil aj šéf programovej skladby televízie HBO Casey Bloys.

Príbeh Hry o tróny sa odohráva vo fiktívnom svete Siedmich kráľovstiev na kontinentoch Západozem a Essos, kde v období pripomínajúcom stredovek bojuje o Železný trón niekoľko urodzených rodín. Dej sa začína v čase, keď sa za slabo stráženou severnou Stenou aktivizuje armáda nekorunovaného kráľa Mancea Raydera a tiež desiví Bieli chodci. Za morom zas krásna Daenerys Targaryen túži po tróne, ktorý jej rodine patril dlhé roky, a na dosiahnutie svojho cieľa má nebezpečnú zbraň – tri draky. Hoci predlohou seriálu je knižná séria Pieseň ľadu a ohňa Georgea R. R. Martina, od piatej sezóny sa seriál uberá vlastnou cestou. Tvorcovia už totiž použili všetok materiál z doteraz vydaných kníh. Martin v súčasnosti pracuje na šiestej knihe z plánovaných siedmich.

#séria #Hra o tróny
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk