Prvá klapka filmu o kapele Queen padne na jeseň

17.07.2017 12:00
Freddie Mercury
Zosnulého lídra Queen Freddieho Mercuryho stvárni americký herec Rami Malek. Autor: ,

Nakrúcanie dlho očakávaného životopisného filmu Bohemian Rhapsody o anglickej rockovej kapele Queen by sa malo začať na jeseň. Formácia o tom informovala na svojej oficiálnej webstránke, kde uviedla, že tento týždeň by sa mali začať prípravy na produkciu snímky. Samotné nakrúcanie by malo po deviatich rokoch príprav odštartovať v polovici septembra v Londýne.

Kapela zároveň potvrdila, že ich zosnulého lídra Freddieho Mercuryho stvárni americký herec Rami Malek a réžie sa ujme Bryan Singer. Autorom aktuálnej verzie scenára je Anthony McCarten, pričom dvaja členovia Queen Brian May a Roger Taylor sa budú na snímke podieľať ako hudobní producenti. Premiéra filmu je naplánovaná na 25. decembra 2018.

Mercuryho mal pôvodne stvárniť anglický komik a herec Sacha Baron Cohen, ktorý však pre nezhody s Mayom a Taylorom od projektu v roku 2013 odišiel. O rok neskôr sa režisérskej stoličky vzdal anglický filmár Dexter Fletcher, ktorý sa údajne nezhodol s producentom Grahamom Kingom. Úlohu Mercuryho neskôr prijal anglický herec Ben Whishaw, aj ten však neskôr od projektu odstúpil.

Kapela Queen vznikla v roku 1970, pričom v súčasnosti v nej pôsobia aj dvaja pôvodní členovia Brian May (gitara) a Roger Taylor (bicie). Spevák skupiny Freddie Mercury zomrel v roku 1991 na zápal pľúc, ktorý bol pre neho smrteľný v dôsledku oslabenia imunity vírusom HIV. Dožil sa 45 rokov. Kapela, v ktorej hral aj basgitarista John Deacon, vydala 15 štúdiových albumov, pričom v roku 2008 uviedli na trh pod hlavičkou Queen + Paul Rodgers počin s názvom The Cosmos Rocks. V novembri 2014 vydali kompiláciu Queen Forever. Ich výberovka Greatest Hits (1981) sa stala historicky prvým albumom, z ktorého sa vo Veľkej Británii predalo viac než šesť miliónov kópií. V roku 2001 Queen uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

#Queen #Freddie Mercury #Bryan Singer #Bohemian Rhapsody
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk