Filmové premiéry: Nolanov majstrovský kúsok aj Kirsten Stewart v duchárskej dráme

Od štvrtka 20. júla si diváci v slovenských kinách môžu pozrieť vojnovú drámu režiséra Christophera Nolana Dunkirk, akčný sci-fi film Luca Bessona Valerian a mesto tisícich planét či mysteriózny triler Personal Shopper.

20.07.2017 16:00
Dunkirk Foto:
Dunkirk je prvý film kultového anglického režiséra Christophera Nolana založený na reálnych historických udalostiach.
debata (1)

Dunkirk

Prvý film kultového anglického režiséra Christophera Nolana (Insomnia, Batman začína, Temný rytier, Počiatok, Interstellar) založený na reálnych historických udalostiach. Operácia Dynamo bola hromadnou evakuáciou približne 400-tisíc Nemcami obkľúčených spojeneckých – britských, francúzskych a belgických – vojakov z pláží a prístavu francúzskeho mesta Dunkerque. Prebehla medzi 27. májom a 3. júnom roku 1940.

Valerian a mesto tisícich planét

Valerian (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevingne) sú špeciálni vládni agenti v ľudských teritóriách, ktorí kontrolujú dodržiavanie poriadku naprieč svetom. Valerian sa však nechá uniesť viac než profesionálnym prístupom ku svojej kolegyni a to túžbou po romániku. Laureline poznajúc jeho „pestrú“ minulosť a uznávajúc tradičné hodnoty ho odmieta. Na základe rozkazu veliteľa (Clive Owen) sú odvelení na misiu do dych berúceho medzi galaktického mesta Alfa. Alfa je rozpínajúca sa metropola, ovplyvnená tisíckami rôznych špecifík zo všetkých štyroch strán sveta. 17 miliónov obyvateľov Alfy prispieva svojím talentom, umom, technológiami k dobru pre všetkých. Nanešťastie, nie každý z Alfy uznáva tie isté hodnoty, v skutočnosti neviditeľné sily tvrdo pracujú na tom, aby dostali ľudstvo do veľkého nebezpečenstva.

Personal Shopper

Mladá Američanka Maureen sa živí v Paríži ako osobná nákupkyňa oblečenia pre obletovanú mediálnu celebritu. Svoj voľný čas trávi v zvláštnom opustenom dome, kam sa nasťahovala po smrti jej brata. Je presvedčená, že s ním vie nadviazať kontakt.

„Bocian“ Riško

Riško je vrabec. A všetci to vedia. Všetci okrem Riška. Malá vtáčia sirota vyrastá v bocianej rodine, má bocianieho brata, bocianiu mamu, bocianieho otca a vrabček je samozrejme presvedčený, že sám sa narodil ako bocian. Lenže príde čas, keď jeho adoptívna rodina vyráža na zimu do teplých krajín a Riška musia nechať doma… A tak začína veľkolepá vtáčia odysea. Bocian nebocian, vrabec nevrabec, Riško nemá svoje krídla pre nič za nič a vyráža do ďalekej Afriky na vlastnú päsť.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #kino #filmové premiéry #Dunkirk #Valerian a mesto tisícich planét