Filmové premiéry: Smršť hrôz v horore To aj Červená Olgy Sommerovej

07.09.2017 16:00
Bill Skarsgard
Bill Skarsgard v horore To. Autor:

Od štvrtka 7. septembra si diváci v slovenských kinách môžu pozrieť film Györgyho Kristófa Out aj animák Malý Yeti.

To

Derry nie je obyčajným americkým malomestom. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz. Strašná sila, ktorú možno nazvať len To, ovláda obyvateľov, vraždí nevinné deti a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem najvyššej obete. Kto ju prinesie tentoraz? Keď v meste začnú miznúť deti, skupinka siedmich priateľov sa rozhodne pátrať na vlastnú päsť a čeliť strachu a zlu stelesnenom záhadným klaunom… Film je nakrútený podľa rovnomenného románu majstra hororovej literatúry Stephena Kinga.

Malý Yeti

Teenager Adam nemá veľa kamarátov a väčšinu svojho času trávi pátraním po svojom otcovi, ktorý sa stratil za záhadných okolností. Na svoje obrovské prekvapenie zistí, že ním nie je nikto iný, ako legendárny Yeti! Celé roky sa ukýval v hlbokom lese, aby uchránil seba a svoju rodinu pred ľuďmi, ktorí ho chceli využiť na vedecké pokusy kvôli jeho špeciálnej DNA. Adam sa postupne začína s otcom zbližovať a prichádza na to, že po ňom zdedil neuveriteľné schopnosti. Lenže už sa o tom dozvedeli aj iní – nechali Adama sledovať a on ich nevedomky priviedol až k otcovi. Musia im uniknúť, a preto sa vydajú na dobrodružnú záchrannú výpravu.

Červená

Režisérka Olga Sommerová vo filme zachytáva príbeh ženy, ktorej malé dejiny – osobný aj profesionálny život – boli ovplyvnené veľkými dejinami Európy 20. storočia. Bohatú umeleckú kariéru Soni Červenej činí na sto operných postáv v piatich tisíckach predstavení na javiskách piatich kontinentov sveta.

Out

Elektráreň zatvárajú – nezamestnanosť dominuje v meste na východnom Slovensku. Ágoston, vysoký muž rodinný typ päťdesiatníka sa vydá na cestu východnou Európu v zúfalej nádeji si nájsť prácu a splniť si sen – chytiť veľkú rybu. V Baltiku sa ocitne osamotený a bez ničoho. Táto cesto ho posúva stále hlbšie a hlbšie do mora bizardných udalostí a stretnutí: s vysokou priateľskou ženou, ruským priateľom s nepriateľskými úmyslami a so smutným vypchatým zajacom bez uší. Vlny sa obtierajú o piesok, znova sa vracajú do mora. Nová vlna prichádza zotrieť to predošlú. Tu more končí, určite tu nezačína.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#To #Malý Yeti #červená
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk