Vyšetrovanie smrti herečky Natalie Woodovej pokračuje

, 02.02.2018 16:00

Americká polícia sa zaujíma o herca Roberta Wagnera v súvislosti s vyšetrovaním záhadnej smrti herečky Natalie Woodovej v roku 1981.

Oznámila to vo štvrtok televízia CBS. Woodová sa utopila počas plavby na jachte pri kalifornskom ostrove Santa Catalina. Wagner, jej manžel, bol zrejme posledným človekom, s ktorým hovorila.

Natalie Woodová s Robertom Wagnerom v roku 1972.
Natalie Woodová s Robertom Wagnerom v roku 1972. Autor: SITA/AP

Woodová podľa vyšetrovateľov na jachte s Wagnerom a hercom Christopherom Walkenom popíjala alkohol. Wagner sa pohádal s Walkenom, ktorý si potom šiel ľahnúť do svojej kajuty, zatiaľ čo Wagner zostal s kapitánom lode Dennisom Davernom. Keď neskôr nemohli nájsť Woodovú, Wagner si všimol, že zmizol záchranný čln – a s ním aj jeho žena. Woodovej telo objavili vo vode na druhý deň asi pol druha kilometra od jachty. Lekári po obhliadke mŕtvej konštatovali, že Woodová sa nešťastnou náhodou utopila. V roku 2012 bol však protokol koronera doplnený o zistenie, že dôvodom smrti bolo „utopenie a iné neurčité príčiny“ a že na tele mŕtvej boli zistené odreniny a podliatiny. Vyšetrovanie potom obnovili. „Vyzerala ako obeť útoku,“ citovala CBS detektíva losangeleskej polície Ralpha Hernandeza.

Nemenovaný svedok teraz údajne vypovedal, že z lode osudného večera počul krik a údery. Podľa iného svedka došlo k hádke a hlasy patrili Woodovej a Wagnerovi.

Podľa CBS záujem policajtov o Wagnera neznamená, že by bol zo smrti svojej ženy podozrivý. Môže vraj však mať informácie, ktoré vyšetrovaniu pomôžu. Podľa losangeleského šerifa Johna Corina sa na neho teraz policajti budú viac sústreďovať. Dnes 87-ročný herec svoju výpoveď mení a jeho verzia udalostí podľa šerifa „nedáva zmysel“. Nie je údajne vylúčené, že Woodová sa stala obeťou násilného činu. Ako sa však do vody dostala, vyšetrovatelia stále nevedia.

Medzi najslávnejšie filmy, ktoré Natalie Woodová nakrútila, patria Rebel bez príčiny (1955) či West Side Story (1961).

#vyšetrovanie #Robert Wagner #Natalie Wood
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk