Krištáľový glóbus si z Karlových Varov odniesol rumunský film

07.07.2018 21:37

Na 53. ročníku karlovarského festivalu sa v sobotu večer rozdávali ceny, bodovala snímka Je mi jedno, že se zapíšeme do dejín ako barbari.

Krištáľový glóbus ako najlepší film získala vo Varoch snímka rumunského režiséra Radu Judeho s názvom Je mi jedno, že se zapíšeme do dejín ako barbari.

Krištáľový glóbus získala snímka rumunského...
Krištáľový glóbus získala snímka rumunského režiséra Radu Judeho s názvom Je mi jedno, že se zapíšeme do dejín ako barbari. Autor: Film Servis Festival Karlove Vary

Zvláštnu cenu poroty získala snímka Cesta do Florianópolisu argentínskej režisérky Any Katzovej. Z rovnakého filmu sa dočkala ocenenia aj Mercedes Moran – bodovala ako najlepšia herečka. Najlepším hercom bol počas sobotňajšieho večera vyhlásený Moshe Folkenflik za rolu v izraelskom filme Geula. Najlepším režisérom se stal slovinský rodák žijúci v Českej republike, Olmo Omerzu, za road movie Všetko bude.

Robert
		Pattinson  prichádza  na 
		záverečný...
Robert
		Pattinson prichádza na 
		záverečný...
+11Robert Pattinson 
		prichádzana
		záverečný...

Hlavná porota udelila aj zvláštne uznania – ruskej koprodukčnej snímke Skokan a slovinskému koprodukčnému filmu Príbeh lásky. Súťaž „Na východ od Západu“ vyhral osobitý debut Elizavety Stishovej s názvom Šalamúnova hora, ktorý nevšedným spôsobom sprítomňuje život v Kirgizsku. Zvláštna cena poroty patrí maďarskému filmu Rozkvitnuté údolia. Najlepším dokumentom bola vyhlásená novinka Vitalija Manského – Svedkovia Putinovi. Zvláštna cena dokumentárnej poroty bola udelená snímke Walden. Z diváckej ceny sa radoval filmár Barry Levinson, pretože ju vyhral jeho 30 rokov starý film Rain Man.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#MFF Karlove Vary 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk