Pedro Almodóvar znovu nakrúca film s Cruzovou a Banderasom

18.07.2018 11:00
Režisér, scenárista a producent Pedro Almodovar...
Režisér, scenárista a producent Pedro Almodovar na archívnom zábere. Autor: ,

Španielsky oscarový režisér a scenárista Pedro Almodóvar začal vo Valencii natáčať svoj ďalší film, ktorý nazval Dolor y gloria (Bolesť a sláva).

Informoval o tom v pondelok na Twitteri režisérov brat Agustín Almodóvar. V novej snímke tohto excentrického filmára si zahrajú okrem iného Antonio Banderas a Penélope Cruz, s ktorými už Almodóvar viackrát spolupracoval.

Na rozdiel od radu Almodóvarových predchádzajúcich filmov sa dej novej snímky nebude točiť okolo žien a ich zložitej duše, ako to bolo napríklad pri jeho poslednom filme Julieta (2016). Hlavnou postavou bude teraz filmový režisér a rozoberať sa bude aj kinematografická a divadelná tvorba.

Snímka tak bude mať zrejme ešte viac autobiografických prvkov, ako je u Almodóvara zvyčajné. Scenár podľa jeho autora, ktorým je takisto Almodóvar, rozpráva okrem iného „o prvých láskach, druhých láskach, matke, smrteľnosti, o rokoch šesťdesiatych, osemdesiatych, o súčasnosti i o prázdnote“.

Španielsky herec Antonio Banderas naposledy...
Španielsky herec Antonio Banderas naposledy zaujal televíznym filmom Genius Picasso. Má zaň aj nomináciu na cenu Emmy. Autor: SITA/AP, Francisco Seco

Vo Valencii natáčal Almodóvar napríklad už v roku 2004 film Zlá výchova, v ktorom odhalil aj sexuálne zneužívanie chlapcov v cirkevnom internáte.

Pedro Almodóvar (68) je jedným z najznámejších španielskych režisérov a v jeho filmoch obvykle nechýba vášeň, provokácia a čierny humor. Svojimi často excentrickými zábermi búral od samého začiatku svojej tvorby najrôznejšie konvencie.

Úplne otvorene vždy hovoril aj o svojej homosexualite, ktorá sa odráža aj v jeho filmoch, napríklad v oscarovej snímke Všetko o mojej matke z roku 1999. Druhého Oscara získal za film Hovor s ňou z roku 2002.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#film #Penelope Cruz #nakrúcanie #Pedro Almodóvar #Valencia #Antonio Banderas
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku