Film Tlmočník na festivale v San Franciscu ocenila kritika

Slovenský film Tlmočník Martina Šulíka získal v týchto dňoch na Festivale židovských filmov v San Franciscu Cenu filmových kritikov za Najlepší hraný film.

03.08.2018 17:31
Jiří Menzel, Peter Simonischek Foto:
Jiří Menzel a Peter Simonischek vo filme Tlmočník.
debata

Filmoví publicisti vyzdvihli nielen jeho profesionálne spracovanie, ale aj herecké výkony. „Dúfame, že toto ocenenie majstrovsky nakrúteného a krásne zahraného filmu povzbudí široké publikum, aby ho vyhľadali,“ uviedol pri vyhlasovaní člen Klubu filmových kritikov pôsobiacich v San Franciscu Bill Watters.

Martin Šulík neskrýval radosť. „Som veľmi rád z ocenenia na tomto festivale. Dúfam, že náš film publiku pripomenie, ako udalosti z druhej svetovej vojny ovplyvnili nielen životy našich otcov, ale aj tie naše. V Európe sa mnohí snažia revidovať históriu a tvrdia, že holokaust nikdy neexistoval, ale manipulovanie s minulosťou je veľmi nebezpečné,“ poznamenal režisér.

V hlavných úlohách svojrázneho slovensko-česko-rakúskeho road movie sa predstavili Jiří Menzel a rakúsky herec Peter Simonischek, ktorí sa ako nerovná dvojica – syn nacistického vraha a syn jeho obetí, spolu vyberajú na cestu po Slovensku, aby pátrali po dávnych udalostiach.

Film, ktorý koprodukovali RTVS a ČT v spolupráci s rakúskou ORF, videlo od jeho premiéry v marci tohto roku v domácich kinách 16-tisíc divákov.

debata chyba
Viac na túto tému: #ocenenie #Martin Šulík #tlmočník #Jiří Menzel #Peter Simonischek