Objavili nahú scénu s Marilyn Monroe v Mustangoch! Ukrývali ju v trezore

14.08.2018 07:00
Mustangy
Montgomery Clift, Marilyn Monroe a Clark Gable v snímke Mustangy (1961). Autor:

Nahú filmovú scénu americkej herečky Marilyn Monroeovej s Clarkom Gableom z filmu Mustangy (1961), ktorá bola dosiaľ pokladaná za zničenú, sa podarilo objaviť spisovateľovi Charlesovi Casillovi počas prípravy jeho novej knihy s názvom "Marilyn Monroeová: Súkromný život verejnej ikony".

Casillo sa k záznamu dopátral pomocou syna producenta tohto filmu Franka Taylora. Podľa jeho slov stopáž zostala na podlahe strižne preto, že ju režisér John Huston nepovažoval za potrebnú pre príbeh filmu, avšak Taylor ju vnímal ako priekopnícku, a preto ju zachránil. Od jeho smrti v roku 1999 bola stopáž uložená v trezore.

Inkriminovaná scéna ukazuje Monroeovú, ako počas milostnej scény s Gableom zhodí zo seba prestieradlo a odhalí svoje nahé telo. Keby scéna bola zostala vo filme, išlo by o jeden z prvých prípadov – ak nie úplne prvý – nahoty americkej herečky vo veľkom filme zvukovej éry, informovala v pondelok spravodajská stanica Fox News.

Mustangy vznikli podľa scenára, ktorý napísal Arthur Miller, vtedajší Monroeovej manžel. Film rozpráva príbeh o troch kovbojoch, ktorí sa usilujú o pozornosť krásnej ženy.

Bol to posledný celovečerný film Marilyn Monroeovej pred jej smrťou v roku 1962. Bezprostredne nebolo známe, čo sa stane s objaveným filmovým záznamom.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#nahá #Marilyn Monroe #nahá scéna #Mustangy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku