Lelouch nakrúca s Aiméeovou a Trintignantom ďalšieho Muža a ženu

Francúzsky filmový režisér Claude Lelouch začal v Deauville na severofrancúzskom pobreží s nakrúcaním pokračovania príbehu Muž a žena z roku 1966.

27.09.2018 14:10
Francúzsky herec Jean-Louis Trintignant na... Foto: ,
Francúzsky herec Jean-Louis Trintignant na zábere z roku 2012.
debata (1)

Režisér obsadil identických predstaviteľov hlavných úloh: medzičasom 86-ročnou Anouk Aiméeovú a o rok staršieho Jeana-Louisa Trintignanta. Obaja stvárňujú vdovcov, ktorí sa do seba zamilujú.

Originál príbehu, ktorý preslávila aj titulná pieseň z pera Francisa Laia a Pierra Barouha, získal v 60. rokoch minulého storočia množstvo sympatií u filmových nadšencov na celom svete. Svojim tvorcom vyniesol aj dvoch Oscarov – za najlepší zahraničný film a najlepší pôvodný scenár.

Anouk Aimée a  Jean-Louis Trintignant v slávnom... Foto: Les Film 13
Anouk Aimée, Jean-Louis Trintignant Anouk Aimée a Jean-Louis Trintignant v slávnom filme Muž a žena (1966).

Ľúbostná story mala pokračovanie už po dvoch desaťročiach. Claude Lelouch nakrútil v roku 1966 film s rovnakým obsadením hlavných úloh s názvom Muž a žena po 20 rokoch.

Filmár chce podľa vlastných slov terajšou prácou dokumentovať, že život je silnejší ako smrť, vyplýva z informácií francúzskych médií.

Jean-Louis Trintignant sa pred filmovú kameru vrátil po 14-ročnej prestávke veľkolepo v snímke Láska rakúskeho režiséra Michaela Hanekeho, v úlohe, ktorú mu filmár napísal takpovediac „na telo“. Aj keď nedávno informoval, že ho sužuje rakovinové ochorenie prostaty, žiadosti Clauda Leloucha nemohol nevyhovieť a tak sa rozhodol ešte pre nakrútenie ďalšieho, možno už posledného filmu.

Obaja hlavní predstavitelia snímky sú považovaní nielen vo Francúzsku za žijúce herecké legendy.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #muž a žena #kult #Jean-Louis Trintignant #Claude