Steve McQueen a muzikál? Prečo nie

Anglický filmár Steve McQueen by rád režíroval muzikál. Štyridsaťdeväťročný rodák z Londýna to uviedol v televíznom programe The Andrew Marr Show.

09.11.2018 07:00
Steve McQueen Foto: ,
Triler Vdovy oscarového režiséra Stevea McQueena príde do slovenských kín už 29. novembra
debata

„Chcem spraviť muzikál. Chcem sa spraviť šťastným. Svet je teraz taký temný, neistý a nejasný, a mám pocit, že chcem byť šťastný a spraviť šťastnými nás všetkých,“ vyjadril sa režisér, ktorého najnovší film Vdovy sa bude premietať v slovenských kinách od 29. novembra.

Steven Rodney McQueen debutoval v roku 1993 krátkome­trážnou snímkou Bear, v ktorej stvárnil aj jednu z dvoch postáv. Nasledovalo viacero ďalších krátkych filmov ako napríklad Five Easy Pieces (1995), Exodus (1996), Deadpan (1997) či Gravesend (2007). Jeho celovečerným debutom bola dráma Hlad (2008) v hlavnej úlohe s Michaelom Fassbenderom. Ten si zahral aj v ďalších dvoch McQueenových celovečerných filmoch – Hanba (2011) a 12 rokov otrokom (2013).

Druhá menovaná snímka získala Oscara pre najlepší film, ktorého dostal aj McQueen ako jeden z producentov. Filmár má okrem toho na konte napríklad aj dve ceny BAFTA, Zlatú kameru z MFF Cannes, dve Európske filmové ceny, dve Independent Spirit Awards a množstvo ďalších ocenení z filmových festivalov a od kritikov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #film #muzikál #Steve McQueen #Vdovy