Dick Van Dyke si opäť zahrá v muzikáli Mary Poppins

Americký herec, komik, spisovateľ a producent Dick Van Dyke musel zaplatiť spoločnosti Walt Disney Productions za to, aby mu dovolili v slávnom muzikáli Mary Poppins z roku 1964 hrať okrem hlavnej aj vedľajšiu rolu.

30.11.2018 16:00
Dick Van Dyke Foto: ,
Komik a herec Dick Van Dyke.
debata

Van Dyke vo filme stvárnil pouličného umelca Berta, filmového partnera Mary Poppins, v role ktorej zažiarila anglická herečka Julie Andrews. Okrem toho si však veľmi túžil zahrať aj vo vedľajšej úlohe šéfa banky pána Dawesa staršieho, pričom tvorcom filmu sa táto myšlienka pôvodne vôbec nepozdávala.

“Musel som ísť za nimi a požiadať ich o tú rolu. Neboli by mi ju dali. Povedal som, že za ňu nechcem nič. Nakoniec som musel zaplatiť 4-tisíc dolárov. Zaplatil som za to, aby som v tej role mohol hrať!“ zaspomínal si herec v rozhovore v televízii ABC.

Dick Van Dyke si zahrá v jednej z vedľajších úloh aj v pokračovaní muzikálu s názvom Návrat Mary Poppins, ktorý sa dostáva do kín ešte koncom tohto roka. Americká premiéra bola na poslednú chvíľu posunutá dopredu na 19. decembra, na Slovensku sa film bude premietať od 27. decembra.

V úlohe Mary Poppins sa v pokračovaní slávneho muzikálu predstaví Emily Blunt,vo filme si zahrajú aj Meryl Streep, Lin-Manuel Miranda, Ben Whishaw, Emily Mortimer, Julie Walters či Colin Firth.

Réžiu filmu mal na starosti Rob Marshall, ktorý sa spolu s Marcom Plattom a Johnom DeLucom podieľal aj na produkcii. Autorom scenára je David Magee. Marc Shaiman a Scott Wittman napísali nové skladby a mali na starosti celkový soundtrack snímky.

Dick Van Dyke je známy aj zo seriálov The Dick Van Dyke Show (1961 – 1966), za výkon v ktorom získal tri ceny Primetime Emmy, či Diagnóza: Vražda (1993 – 2001), a tiež z desiatok snímok ako Mary Poppins (1964), Chitty Chitty Bang Bang (1968), Noc v múzeu (2006) a Noc v múzeu: Tajomstvo hrobky (2014). Herec, ktorého dva razy nominovali na Zlatý glóbus, má od roku 1993 hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy a získal tiež cenu za celoživotné dielo americkej hereckej asociácie Screen Actors Guild (SAG).

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #muzikál #Walt Disney Pictures #Mary Poppins #Dick Van Dyke