Judit Bárdos: Nemes je citlivý aj prísny

, 29.11.2018 14:00
Judit Bárdos
Slovenská herečka Judit Bárdos. Autor: ,

Herečka Judit Bárdos si zahrala v najnovšej rozprávke Marka Najbrta Čertovské pero Grétku z mesta Švindlov, ktorej všetci miestni dvoria. Jej srdce však patrí čertovi Bonifácovi. Bárdos porozprávala pre Pravdu o tom, aký bol pre ňu návrat k rozprávkovému žánru aj o spolupráci s Mariánom Geišbergom či maďarským oscarovým režisérom Lászlóom Nemesom na filme Súmrak.

„Odchod Mariána, ako som ho mohla volať, je obrovskou stratou pre divadelný, filmový, ale aj hudobný svet. Bude určite chýbať a myslím si, že jeho osobnosť je nenahraditeľná. Všetci môžeme byť radi, že nám zanechal plejádu skvelých postáv a tiež krásnu hudbu. Čo sa týka spolupráce s ním, bol mimoriadne priateľský a ľudský človek. Najzvláštnejšie však bolo, že som pri ňom nikdy necítila, že by bol odo mňa starší. Rozumel si so všetkými, aj s ľuďmi z našej generácie. Vôbec som nemala pocit, že sa pretvaruje alebo, že sa falošne musí zaujímať, aký je náš svet mladých, lebo tomu úplne rozumel. A vždy bol v obraze,“ prezradila pre Pravdu herečka o Mariánovi Geišbergovi.

Je to presne typ režiséra, akého mám veľmi rada. Je veľmi citlivý a tiež vnímavý. Maximálne sa sústredí na hercov a je zároveň veľmi prísny. Dá sa s ním o všetkom diskutovať, no na pľaci vyžaduje obrovskú koncentráciu. Bolo to zaujímavé. Ale to, že je oscarový režisér, som vnímala len z toho, aký bol na film rozpočet, aký obrovský bol štáb, že herecký ansámbel bol medzinárodný a podobne. V rámci komunikácie režiséra s hercami to bolo rovnaké, ako keby s nami komunikoval slovenský alebo český režisér. Pristupoval k nám veľmi ľudsky. Pripomínal mi Györgya Kristófa, s ktorým som spolupracovala na filme Out. Mám pocit, že obaja režiséri do mňa vidia, a teda cítia, kedy som si neistá, kedy robím niečo zle, a hneď mi to vedia povedať. Niekedy stačí len pol slova a už si rozumieme, “ priblížila Bárdos spoluprácu s maďarským režisérom Györgym Kristófom. Viac vo videu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rozhovor #Marián Geišberg #Judit Bárdos #László Nemes #Čertovské pero
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku