Životopisná snímka o Lennonovi dostane muzikálovú podobu

24.04.2019 09:00
John Lennon
Britský spevák, skladateľ a gitarista, zakladajúci člen skupiny The Beatles John Lennon. Autor:

Životopisný film Nanič chlapec (2009) o dospievaní Johna Lennona dostane muzikálovú podobu. Informuje o tom portál Deadline, podľa ktorého producenti Brian a Dayna Leeovci z AF Creative Media a Robyn Goodman s Joshom Fiedlerom z Aged in Wood získali divadelné práva na snímku, v ktorej stvárnil hlavnú rolu Aaron Taylor-Johnson. Yoko Ono podľa Leeovcov o projekte vie, ale nepodieľa sa na ňom.

Podobne ako film, aj muzikál, ktorý je zatiaľ vo veľmi skorom štádiu príprav, sa bude venovať Lennonovmu obdobiu s Quarrymen a dvom ženám, ktoré zohrali dôležité úlohy v jeho živote – jeho matke Julii Lennon, ktorá ho opustila, no krátko pred svojou tragickou smrťou sa do synovho života vrátila, a jej staršej sestre Mimi Smith, ktorá Johna vychovala a bola mu blízka až do jeho smrti v roku 1980.

Muzikál, rovnako ako film, nebude obsahovať známe piesne The Beatles, ale využije rock'n'rollové hity z konca päťdesiatych rokov 20. storočia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#hudba #divadlo #John Lennon #muzikál #Nanič chlapec
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku