Martin Šulík nakrúca Muža so zajačími ušami

30.04.2019 09:00
Alexandra Borbély - foto Adam Olha
Svoju prvú rolu v slovenskom filme získala aj držiteľka ocenenia Najlepšia európska herečka Alexandra Borbély. Autor:

Slovenský režisér Martin Šulík začal nakrúcať nový film Muž so zajačími ušami. Snímka je komédiou o mužovi, ktorému jeden telefonát prevráti život naruby a on sa rozhodne využiť príležitosť, usporiadať si svoj doterajší život a pokúsi sa začať odznova.

Hlavný hrdina príbehu totiž nečakane získa zvláštnu schopnosť – okrem toho, čo ľudia hovoria, počuje aj to, nad čím premýšľajú. Zrazu sa tak dozvedá, čo si o ňom myslia jeho rodina a priatelia.

Muž so zajačím ušami je tiež rozprávaním o tom, ako si ľudia predstavujú vlastný život, o premene medziľudských vzťahov a o priateľstve. „Chcel by som, aby náš film rozprával o vážnych veciach so sarkastickým humorom,“ priblížil svoj nový film Šulík.

Scenár filmu napísali Martin Šulík a Marek Leščák. O kameru sa postará Martin Štrba. Hlavným producentom filmu je Rudolf Biermann. Všetci pritom spolupracovali na roadmovie Tlmočník (2018), ktorá začiatkom apríla získala šesť národných cien Slnko v sieti vrátane tej pre najlepší film. „S Martinom znova chceme urobiť dobrý film, lebo veríme, že na slovenský film sa dnes do kín chodí, práve preto, že je dobrý,“ vyjadril sa Biermann. Snímku budú od začiatku júna nakrúcať na rôznych miestach v Bratislave, jej okolí i v Prahe. Nakrúcanie sa uskutoční v priebehu dvoch mesiacov

V titulnej úlohe sa predstaví český herec a režisér Miroslav Krobot. Okrem neho si v Mužovi so zajačím ušami zahrajú aj Oldřich Kaiser, Alexandra Borbély, Tatiana Pauhofová, Zuzana Kronerová a Zuzana Mauréry. „Veľmi sa na tento film teším. Máme veselý príbeh, nasadenie a vynikajúci štáb aj obsadenie,“ skonštatoval Šulík.

Muž so zajačími ušami vzniká v produkcii spoločností Titanic Martina Šulíka a IN Film Rudolfa Biermanna. Koproducentmi snímky sú RTVS a Česká televízia, produkciu podporili Audiovizuálny fond a Státní fond kinematografie. Kinopremiéra snímky je naplánovaná na jar 2020.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#film #Martin Šulík #Muž so zajačími ušami
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku