Posledný diel série Avengers už zarobil viac ako Titanic

Vyvrcholenie filmovej série o tíme superhrdinov Avengers už predstihlo film Titanic a posunulo sa na druhú priečku v historickom rebríčku filmov podľa absolútnych tržieb za vstupenky.

06.05.2019 14:00
Avengers: Endgame Foto:
Film Avengers: Endgame má šancu prekonať v tržbách akčné sci-fi Avatar.
debata

Americké médiá v nedeľu uviedli, že film Avengers: Endgame už pri druhom premietacom víkende vybral po celom svete približne 2,189 miliardy dolárov (1,962 miliardy eur). Filmu Avatar, ktorý tabuľku globálnych tržieb s čiastkou 2,78 miliardy dolárov vedie, pritom prekonanie méty dvoch miliárd dolárov trvalo 47 dní.

Najnovší film o komiksových hrdinoch vydavateľstva Marvel Comics po svojej premiére 26. apríla prekonal všetky finančné rekordy pre prvý premietací víkend. Len v USA ľudia na vstupnom do kín zaplatili 357 miliónov dolárov (320 miliónov eur), čo je o milión viac, než boli náklady na výrobu snímky.

Avengers: Endgame má teda šancu prekonať akčné sci-fi Avatar z roku 2009 a stať sa finančne najúspešnejším filmom všetkých čias. Televízia CNBC uvádza, že analytici predpovedajú novej produkcii Marvel Studios celkové tržby v kinách medzi 2,7 miliardy a 3,5 miliardy dolárov.

Porovnávanie vybraného vstupného v absolútnych číslach má svoje nedostatky, pretože nezohľadňuje infláciu. Server Box Office Mojo, mapujúci tržby filmov, započítava aj tento faktor, sú v ňom však iba čísla z amerických kín. Avatar je v ňom až na 15. mieste s odstupom miliardy dolárov na vedúcu snímku Odviate vetrom z roku 1939. Avengers: Endgame v nedeľu bol v tomto hodnotení na 42. pozícii.

debata chyba
Viac na túto tému: #Avatar #tržby #kino #Titanic #Avengers: Endgame