Chadwick Boseman si zahrá afrického samuraja Jasukeho

13.05.2019 07:00
Chadwick Boseman
Americký herec Chadwick Boseman. Autor: ,

Americký herec Chadwick Boseman si pravdepodobne zahrá prvého afrického samuraja Jasukeho, ktorý žil v 16. storočí v Japonsku. Jasuke zrejme pochádzal z Mozambiku a do Japonska ho priviezli ako otroka pre jezuitských misionárov.

Príchod pravdepodobne prvého černocha do krajiny upútal pozornosť vojvodcu Odu Nobunagu, ktorý ho neskôr prijal k sebe do služby. Scenár píše Doug Miro, ktorý je spolutvorcom úspešných sérií Narcos (2015 – 2017) a Narcos: Mexico (2018). Na konkurenčnom projekte o Jasukem, ktorého scenár napísal Stuart C. Paul, pracuje MGM. „Legenda o Jasukem je jedným z najlepšie strážených tajomstiev v dejinách. Nie je to len akčný film, je to kultúrna udalosť, zmena, a som nadšený, že môžem byť jej súčasťou,“ komentoval správy 41-ročný Boseman.

Chadwick Aaron Boseman je známy najmä ako T'Challa / Čierny panter z marvelovských komiksoviek Captain America: Občianska vojna (2016), Čierny panter (2018), Avengers: Nekonečná vojna (2018) a Avengers: Endgame (2019). Zahral si aj viaceré skutočné postavy, predstavil sa napríklad ako Jackie Robinson v životopisnej športovej dráme 42: Zrod legendy (2013), James Brown v hudobnej snímke Get On Up – Príbeh Jamesa Browna (2014) alebo Thurgood Marshall v životopisnej dráme Marshall (2017). Účinkoval aj v seriáloch Lincoln Heights (2006 – 2009) alebo Mesto stratených (2010). Najbližšie sa ukáže v akčnom trileri 21 Bridges, ktorý by sa mal dostať do slovenských kín v júli.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#film #Chadwick Boseman
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku