Marc Webb možno nakrúti hraný remake rozprávky Snehulienka a sedem trpaslíkov

Americký filmár Marc Webb bude zrejme režírovať remake animovanej snímky Snehulienka a sedem trpaslíkov (1937) Walta Disneyho.

04.06.2019 07:00
Marc Webb Foto: ,
Americký režisér Marc Webb.
debata

Informoval o tom magazín The Hollywood Reporter. Štyridsaťštyriročný rodák z Bloomingtonu v americkom štáte Indiana podľa neho v súčasnosti o réžii adaptácie klasickej disneyovky rokuje.

Prípravy projektu sa začali už v roku 2016, keď sa na ňom mala podieľať scenáristka Erin Cressida. Textári Benj Pasek a Justin Paul by sa mali postarať o nové piesne pre film a pod produkciu by sa mal podpísať Marc Platt.

Snehulienka a sedem trpaslíkov vznikla na motívy rozprávky bratov Grimmovcov a bola prvým Disneyho celovečerným filmom. Snímka v roku 1939 Waltovi Disneymu vyniesla čestného Oscara.

Marc Webb sa stal známym vďaka netradičnej romantickej snímke 500 dní so Summer, ktorá mu v roku 2009 vyniesla Spotlight Award americkej asociácie kritikov National Board of Review. Režíroval aj komiksovky Amazing Spider-Man (2012), Amazing Spider-Man 2 (2014) či drámu Veľký dar (2017).

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #film #Disney #Snehulienka a sedem trpaslíkov #Marc Webb