Televízne tipy Pravdy: Milovník žien James Bond aj necudný zvodca Malkovich

, 21.06.2019 16:00
daniel craig
Daniel Craig ako agent 007 James Bond v snímke Spectre. Autor:

Nenechajte si ujsť to najlepšie z televíznych programov od 21. do 26. júna. Televízne tipy pre vás vybrala Katarína Sedláková, redaktorka Magazínu Pravdy.

Piatok 21. 6.

Strnadovi, ČT2, 20.00
Ak vás zaujali slávne Manželské etudy českej dokumentaristky Heleny Třeštíkovej, je tu možnosť pozrieť si celovečerný film o jednej z rodín, ktorú 35 rokov sledovala. Ukazuje ďalšie prekvapivé zvraty v živote manželov a ich detí.

Sobota 22. 6.

Polednice, Cinemax, 16.25
Pre horúci letný deň horor ako stvorený! Aj keď milovníci hororov tvrdia, že toto české spracovanie s Aňou Geislerovou a Danielou Kolářovou má od hororu riadne ďaleko a že sa im to nezdalo strašidelné ani trochu. Tak ak vám film režiséra Jiřího Sádka z roku 2016 nevyhovie, siahnite po knižnom origináli od Erbena.

James Bond: Spectre, JOJ, 20.35
Ani toto nie je novinka, tento diel Bondových dobrodružstiev nakrútil Sam Mendes ešte v roku 2015. Ale kto má rád Bonda, prípadne Daniela Craiga a rýchle strihy, príde si na svoje. V úlohe krások Lea Seydouxová a Monica Belucciová.

Nedeľa 23. 6.

Bez stôp, Cinemax, 20.00
Útek do divočiny, návrat k prírode, ovácie divákov v Cannes, Sundance i v Karlových Varoch. Film Debry Granikovej je vraj nesmierne silný a dojemný, dostane sa pod kožu. Asi pätnásťročná Tom (Thomasin Harcourt McKenzie) žije so svojím otcom Willom (Ben Foster) dlhé roky v dobrovoľnej izolácii v rozľahlom lese na okraji oregonského Portlandu. Po náhodnom odhalení ich nelegálneho príbytku oboch umiestnia do špeciálneho resocializačného programu. Márne sa pokúšajú prispôsobiť novému prostrediu a rozhodnú sa vydať na riskantnú cestu späť do divočiny.

Portrét dámy, ČT2, 21.35
Ktosi o tomto filme z roku 1996 napísal: „Je to film typu Nebezpečných známostí, tiež s démonickým a nehodným Malkovichom, ktorému dobové kostýmy viac než pristanú. Potom je tu alabastrová Kidmanová, ktorá je tradične bezchybná, a mladučký Bale. Mno, a tiež príbeh vášní a intríg a veľkých lások a krásnych kostýmov. Nie je to prvoplánovo páčivý a lákavý príbeh, odkrýva aj tú druhú stránku, ktorá je za utiahnutými korzetmi a vyčesanými účesmi a je to príbeh o zložitosti ľudskej duše, ktorá dokáže niekedy veľmi prekvapiť. Stojí za zhliadnutie.“ Tiež sa mi zdá.

Pondelok 24. 6.

Euforia, HBO, 21.00
Desaťdielny seriál Sama Levinsona (Čarodejník z krajiny lží, Mladí zabijaci) v produkcii fenomenálneho speváka Drakea opisuje pestré životy stredoškolských študentov, ktorí sa točia na kolotoči zjatrených emócií a bojujú každý so svojimi vnútornými besmi. Užívanie drog, nie príliš bezpečný sex a zbytočné násilie nevynímajúc.

Streda 26. 6.

Krištof Robin, HBO, 20.00
A pre zmenu čosi z celkom iného súdka. Nové dobrodružstvá so starým priateľom! Štúdio Disney uvádza ikonický príbeh Krištofa Robina, chlapca prežívajúceho nespočetné dobrodružstvá v lese, ktorý potom dospel a zabudol, kam vlastne v živote ide. A tak tomu nešťastnému, zodranému londýnskemu úradníkovi, ktorý nemá čas na seba ani na krásnu manželku a malú dcérku, musia jeho roztomilí kamaráti z detstva pripomenúť kúzlo detskej predstavivosti. Plyšové zvieratká vrátane Medvedíka Pú, Tigra, Prasiatka a ďalších prinášajú naspäť dni, keď spoločné ničnerobenie a bezstarostnosť boli tým najlepším na svete!

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Daniel Craig #James Bond #televízne tipy #Polednice
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku