Ako internet privádza ľudí na hranicu života a smrti? Pozrite si trailer k filmu Kto je ďalší?

Tvorcovia filmu Kto je ďalší? zverejnili jeho oficiálny trailer. Snímka režiséra Mira Drobného, ktorý sa podpísal aj pod dokument Rytmus - sídliskový sen (2015), je inšpirovaná skutočnými udalosťami z rôznych častí sveta.

27.06.2019 16:00
Miro Drobný Foto: ,
Slovenský režisér Miro Drobný.
debata

Rozpráva o tom ako internet privádza ľudí na hranicu života a smrti. Dotkne sa pritom kontroverzných tém vrátane sexuálneho zneužívania detí.

Vo filme si zahrali napríklad Peter Brajerčík, Brian Caspe, rapperka Aless Caparelli, modelka Angela Nikolau či „rooftopperi“ Vadim Makhorov a Vitaliy Raskalov, ktorí sa venujú lezeniu po vysokých budovách. Hudobne sa na filme podieľali Celeste Buckingham, spomínaná Aless, Liam Adams či Demi Lovato.

Buckingham už k filmu predstavila pieseň #Voiceless, ktorá je jej osobnou výpoveďou. „Mám osobné skúsenosti, ktoré sú podobné tým z filmu, čo sa týka príbehu sexuálneho zneužitia. Verím, že hudba je univerzálnym jazykom a že cez ňu vieme riešiť aj témy, ktoré sú niekedy až príliš náročné na bežnú debatu. Dúfam, že ľudia sa po vzhliadnutí tohto filmu zamyslia nad svojimi blízkymi, ktorí si možno niečím podobným prešli, alebo prechádzajú, a nebudú ich za to súdiť, ale práve naopak, im budú oporou,“ vyjadrila sa o spolupráci na filme Buckingham.

Kto je ďalší? sa do slovenských kín dostane 22. augusta.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #internet #film #Celeste Buckingham #Miro Drobný #Kto je ďalší? #Aless Caparelli