Sezónu kina na kolesách otvorí český film Teroristka

02.07.2019 07:00
Martin Hofmann
Martin Hofmann stvárnil vo filme Teroristka gaunera Macha. Autor:

Od pondelka sa po 17. raz vydali legendárne filmové autobusy Bažant Kinematograf na cestu po Slovensku s kolekciou piatich celovečerných slovenských a českých filmov.

„Navštívia spolu 30 miest. Bažant Kinematograf bude počas piatich týždňov (7. júla – 12. augusta) premietať aj na Magio pláži v Bratislave,“ informovala koordinátorka projektu Ľubica Orechovská.

Kino na kolesách za doterajších 16 rokov premietlo vyše 80 celovečerných a viac ako 50 krátkych filmov slovenských a českých tvorcov. Jeho projekcie navštívilo doteraz vyše 710.000 divákov v 60 rôznych mestách. Program 17. letnej filmovej sezóny prináša ďalších päť slovenských a českých filmov, ktoré sa predstavia divákom vo všetkých kútoch Slovenska.

Sezónu otvorí úspešný český film Teroristka s Ivou Janžurovou v úlohe rozhnevanej učiteľky na dôchodku. Ide o film s vážnou a aktuálnou témou v komediálnom spracovaní Radka Bajgara, ktorého filmový debut Teória tigra mali diváci pojazdného kina možnosť vidieť pred dvoma rokmi. V komediálnom duchu, tentoraz na tému mužsko-ženských a kamarátskych vzťahov, sa nesie aj druhý film Ženy v behu. Českému diváckemu hitu Martina Horského kraľuje česká herečka Zlata Adamovská. O rozmanitosť žánrov sa v tohtoročnom putovnom programe postarajú česko-slovenský triler Karla Janáka o moderných technológiách Dôverný nepriateľ s Gabrielou Marcinkovou a Vojtěchom Dykom v hlavných úlohách, ako aj romantický, ironický a baladický príbeh Hastrman, debut Ondřeja Havelku, ktorý bol ocenený štyrmi soškami Českého leva vrátane ceny za najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Karla Dobrého alias baróna de Caus. Filmovú päticu uzatvára kultový dobrodružný cestopis Dana Přibáňa Trabantom tam a zase späť.

VIDEO: Martin Hofmann: Nie som príliš poslušný herec

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Bažant kinematograf #Teroristka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku