Peter Bebjak: Slovania ponúknu mágiu, lásku, sex aj násilie

, 03.08.2019 12:00
Peter Bebjak
Slovenský režisér Peter Bebjak. Autor: ,

Len pred pár dňami tvorcovia predstavili prvý teaser najdrahšieho slovenského seriálu Slovania, plný krvi, rinčania mečov či trikov. Ako zatiaľ prebieha nakrúcanie, koľko častí je už hotových a čo môžu diváci očakávať? To všetko prezradil pre Pravdu jeden z režisérov očakávaného seriálu Peter Bebjak.

V čom bolo nakrúcanie Slovanov iné než predošlé a do akej miery bolo náročné? Šlo o váš dosiaľ najťažší projekt?

Slovania su náročným projektom. Ťažko povedať, či je najnáročnejším. Každý projekt je osobitý a vyžaduje si vždy iný prístup. Slovania sa nakrúcajú na Ukrajine, štáb je ukrajinsko-slovensko-český a tomu je prispôsobené aj herecké obsadenie. Je to príbeh odohrávajúci sa v 7. storočí. Toto sú všetko špecifiká, ktoré určujú náročnosť nakrúcania.

V akom štádiu je momentálne nakrúcanie a ako ste zatiaľ spokojný? Máte to najťažšie už za sebou či ešte len pred sebou?

Momentálne je roztočených 8 častí z 12. V septembri letím na Ukrajinu do Žitomirskej oblasti, kde budem pokračovať v nakrúcaní 9. a 10. časti. V každej časti je niečo náročné, či už je to nakrúcanie s jeleňom, akčné bojové scény, kaskadérske výkony, trikové obrazy, no teším sa na všetky z nich.

Okrem vás sa ujal réžie aj váš bývalý študent Michal Blaško. Prečo práve on?

Lebo je dobrý režisér a vie, čo obnáša práca na televíznom seriáli. Nie je to naša prvá spolupráca. Michal režíroval druhú sériu Za sklom, v Čechách seriály Špecialisti a Profesor T. Zároveň v súčasnosti pripravuje svoj celovečerný debut a točí pre nás aj tretiu sériu Za sklom. Je dostatočne skúsený.

Vo viacerých reakciách na teaser či fotky z nakrúcania sa vraví, že môže ísť o slovenskú Hru o tróny. Ako to vnímate? Inšpirovali ste sa aj týmto seriálom, prípadne seriálom Vikingovia?

Porovnávať produkciu Hry o tróny, prípadne Vikingov a nášho seriálu je úplne mylné. Nemáme toľko času, prostriedkov ani financií, aby sme sa priblížili ich možnostiam. Ale snažíme sa vychádzať z rozprávkovo ladeného príbehu, ktorý je krutý, plný prekvapení a dejových zvratov, a tiež nakrútiť ho v našich podmienkach najlepšie, ako vieme.

Ako by ste navnadili potenciálneho diváka? Čo môže očakávať a na čo sa tešiť?

Slovania sú ďalším krokom k tomu, aby sa slovenská televízna tvorba posúvala – momentálne stále hľadá svoju tvár a cestu k divákovi, ale aj cestu na európsky mediálny trh. Je to historický príbeh plný mágie, starých božstiev, lásky, sexu, krutosti, pomsty, násilia, vtipu a strachu. Dúfam, že bude baviť divákov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Televízia #seriály #Slovania #Peter Bebjak
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku