Snímka Kto je ďalší? ešte nie je v kinách a už láme rekordy

Nový slovenský film Kto je ďalší? bude premietať viac kín ako veľké americké blockbustre. „Nepremietajú ho len kiná, ktoré sú zatvorené alebo v rekonštrukcii,“ TASR o tom informovala PR manažérka snímky Olga Valentová. Podľa nej film uvedie v prvý premiérový víkend (22. - 25. 8.) historicky najväčší počet slovenských kín - rekordných 86.

07.08.2019 16:00
Kto je ďalší? Foto:
Premiéra filmu Kto je ďalší? režiséra Mira Drobného je naplánovaná na 22. augusta.
debata

Slovenská novinka tak prekonala doterajší rekord filmu Jurský svet II (82 kín), ako aj filmy Lego vo filme II (81), Tajný život maznáčikov II (81) či titul Mamma Mia II (80). „Zo slovenských a českých filmov boli na prvých priečkach Cuky Luky Film (78 kín), Červený kapitán (77), Po čom muži túžia (77), Trhlina (76) a Únos (75),“ dodala.

Valentová zdôraznila, že dostať film do kín nie je jednoduché. „Musí sa najskôr presvedčiť distribútor, aby zariskoval a namiesto amerického filmu, ktorý má istú a predvídateľnú divácku návštevnosť, uprednostnil slovenský film. Potom sa musia presvedčiť kiná, aby si film z ponuky distribútorov vybrali,“ priblížila cestu filmu do kinosál. Jedna z hlavných postáv titulu Kto je ďalší?, Ruska Angela Nikolau, priletela preto na Slovensko, aby sa počas prezentácie filmu pred kinármi osobne a emotívne prihovorila.

„Zahraničné filmy v tomto boji o kiná a diváka vyhrávajú. Hovoria o tom aj čísla návštevnosti. V roku 2018 si 96 percent slovenských divákov vybralo zahraničný titul a iba štyri percentá si prišlo pozrieť slovenský film,“ uzavrela Valentová.

Premiéra filmu Kto je ďalší? režiséra Mira Drobného je naplánovaná na 22. augusta. Špeciálne premietanie novinky za účasti režiséra, raperky Aless a ďalších hostí bude počas propagačnej tour aj v mestách Bratislava a Senec (22. 8.), Nitra a Trnava (23. 8.), Prešov a Košice (24. 8.), Banská Bystrica a Liptovský Mikuláš (25. 8.), Žilina a Trenčín (26. 8.).

debata chyba
Viac na túto tému: #premiéra #rekord #kino #Kto je ďalší?