Websterovci 2 - Zo života pavúkov mieria do slovenských kín

Pavúčím hrdinom prepožičali svoj hlas Zuzana Porubjaková, Henrieta Mičkovicová, Richard Stanke, Kamil Kollárik, Boris Farkaš, Oľga Belešová a ďalší.

15.08.2019 07:00
websterovci Foto:
Websterovci - Lili Websterová (vľavo) hlavná hrdinka príbehu.
debata

V slovenských kinách začnú 26. septembra premietať pásmo šiestich nových príbehov Websterovci 2 – Zo života pavúkov. Diváci a diváčky spoločne s malou Lili opäť objavia tajomstvá veľkého pavúčieho sveta. Lili sa pokúsi dať maminke k narodeninám skutočný kvet, čo je pre malého pavúčika životu nebezpečná výzva. S dedkom Rafaelom sa zapojí do súťaže v preťahovaní vláknom a ocitne sa dokonca aj vo vnútri vysávača. Jej starší brat Hugo je pri jej dobrodružných výpravách častým spoločníkom, aj keď o to moc nestojí.

„Naši pavúčí hrdinovia sú takí ako my, len majú o čosi viac nôh,“ uviedla autorka námetu a režisérka seriálu Katarína Kerekesová. „Robia rovnaké chyby aj omyly ako my. Ich príbehy sú tak pre deti úsmevné a zároveň sa pri nich aj niečo naučia,“ dodala.

Pri seriáli sa učili aj samotní tvorcovia, keďže projekt takýchto rozmerov sa na Slovensku v CGI technológii doposiaľ nevyrábal. Supervízorom procesu, v ktorom kreslené 2D postavičky ožijú do 3D rozmerov je Tomáš Mikuľak. „Každá časť je pre nás nová výzva. Vyžaduje si niečo veľké v istom ohľade. Buď je to nové prostredie, ktoré sa musí vytvoriť alebo sa vymyslí taká akcia a efekty, že si to vyžaduje veľa skúšania a zisťovania, či sa to vôbec dá realizovať,“ povedal.

Pavúčím hrdinom prepožičali svoj hlas Zuzana Porubjaková, Henrieta Mičkovicová, Richard Stanke, Kamil Kollárik, Boris Farkaš, Oľga Belešová a ďalší. Okrem nového seriálu sa deti môžu tešiť aj na rozprávkovú knihu, ktorú podľa scenárov napísala Vanda Rozenbergová.

Slovenská filmová a televízna akadémia ocenila Websterovcov ako najlepší slovenský animovaný film za rok 2017. Na významnom medzinárodnom podujatí Stuttgart International Festival of Animated Film získal nomináciu na Cenu za najlepší detský animovaný seriál. Okrem Slovenska mohliWebsterovcov vidieť diváci aj na medzinárodných filmových festivaloch, napríklad v Kanade na festivale detských filmov Canada Kids Film Festival alebo v Los Angeles na festivale REDCAT International Children's Film Festival. Po domácej premiére spoznajú nové pavúčie príbehy aj deti v českých kinách, v Poľsku a Slovinsku.

debata chyba
Viac na túto tému: #Websterovci 2 - Zo života pavúkov